Škaredý stret, ktorý rozbúril diskusiu! Premyslený a zákerný faul? Ancelotti je rázne proti

Virgil van Dijk pri ostrej zrážke s Jordanom PickfordomVirgil van Dijk pri ostrej zrážke s Jordanom Pickfordom Zdroj: SITA/AP - Laurence Griffiths

LIVERPOOL - Tréner Carlo Ancelotti z futbalového tímu FC Evertonu sa zastal brankára Jordana Pickforda. Po jeho zákroku sa zranil obranca Liverpoolu Virgil van Dijk a brankár Evertonu po ňom čelil veľkej kritike.

Stredopoliar Liverpoolu Georginio Wijnaldum naznačil, že brankár Evertonu sa zákroku dopustil bez toho, aby dbal na zdravie svojho súpera. Ancelotti to však odmietol a uviedol, že všetkých v klube mrzí zranenie Van Dijka, ktoré ho na niekoľko mesiacov vyradilo z hry. "Aby bolo jasné, skutočne nás mrzí zranenie Virgila. Každý z nás dúfa, že sa čoskoro vráti a poriadne sa uzdraví," citovala talianskeho kormidelníka agentúra AFP.

Tréner Evertonu uviedol, že zámerom jeho brankára bolo získať loptu, nie ublížiť Van Dijkovi: "Povedať, že to bolo vopred premyslené, to je podľa môjho názoru príliš veľa. Van Dijk to vie. Toto je futbal a bohužiaľ, môžete sa zraniť. Jordan je smutný a sklamaný, ale hovoriť také veci, to nie je fér. Bol to škaredý stret, možno nesprávny, ale niekedy sa to vo futbale môže stať."

Viac o téme: Premier League Carlo Ancelotti FC Everton Virgil van Dijk Liverpool FC Jordan Pickford
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Laurence Griffiths
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články