VIDEO Poľská senzácia Roland Garros s cenným vyznamenaním: Znamenie nádeje lepšej budúcnosti

Poľská tenistka Iga Swiateková bozkáva trofej po víťazstve vo finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland GarrosPoľská tenistka Iga Swiateková bozkáva trofej po víťazstve vo finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

VARŠAVA - Poľská tenistka Iga Swiateková dostala od prezidenta svojej vlasti vyznamenanie Zlatý kríž za zásluhy. Devätnásťročná hráčka sa stala na Roland Garros v Paríži prvou Poľkou, ktorá triumfovala na grandslamovom podujatí.

Jej otec Tomasz, bývalý veslár a olympionik, ktorý sa podieľal na športovom raste Swiatekovej, dostal ešte prestížnejšie vyznamenanie Rad znovuzrodeného Poľska štvrtej triedy. Informovala o tom agentúra DPA.

"Toto je znamenie nádeje lepšej budúcnosti. Veríme, že táto medaila je iba prvá z mnohých, ktoré budú nasledovať po ďalších víťazstvách," vyhlásil pri odovzdávaní vyznamenania prezident Poľskej republiky Andrzej Duda, ktorý zároveň ocenil fakt, že Swiateková dokázala úspešne skĺbiť športovú kariéru so vzdelávaním: "Ďakujem vám veľmi pekne za nádherný príklad pre ďalších mladých športovcov."

Viac o téme: Iga Swiateková Tomasz Swiatek
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Christophe Ena; VIDEO: TVP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články