Futbalistky v boji o ME s cenným triumfom na pôde našich susedov: Takto si predstavujem našu hru

Tréner ženskej reprezentácie Peter KopúňTréner ženskej reprezentácie Peter Kopúň Zdroj: sfz.sk/ROMAN FERSTL

BUDAPEŠŤ - Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v piatkovom stretnutí kvalifikácie ME 2022 na pôde Maďariek v Budapešti 2:1. O góly Sloveniek sa v druhom polčase postarali Patrícia Hmírová a Mária Mikolajová, domáce hráčky už iba znížili v nadstavenom čase.

Zverenky Petra Kopúňa figurujú v tabuľke F-skupiny na treťom mieste s rovnakým ziskom 7 bodov ako štvrté Maďarky, ktoré odohrali o dva zápasy viac a majú horšie skóre. Vedú 16-bodové Švédky. Slovenky privítajú v utorok 27. októbra v Senci posledné Lotyšky.

Maďarsko - Slovensko 1:2 (0:0)
Góly: 90.+2 Pusztaiová - 68. Hmírová, 80. Mikolajová. Rozhodovala: Gutevová (Bul.), ŽK: Tóthová, Zágorová - Škorvánková

zostava SR: Korenčiová - Horváthová, Bartovičová, Fischerová, Vojteková - Škorvánková (90. Sluková), Bíroová, Mikolajová - Hmírová (90.+4 Koleničková), Havranová (90.+4 Ondrušová), Šurnovská (68. Žemberyová). Tréner: Peter Kopúň

Peter Kopúň, tréner SR: "Bol to veľmi ťažký zápas, ktorý sme zvládli. A takto si predstavujem našu hru pod mojím vedením. Víťazstvo si dievčatá zaslúžili, od 20. minúty určovali dianie zápasu. Dobre sme pokrývali súperove kľúčove hráčky, dobre sme kombinovali, takže kto to videl, mohol sa potešiť futbalom. Dievčatám gratulujem, podali kompaktný, celistvý výkon a želali by sme si, aby to takto vyzeralo vždy. No a teraz už musíme začať myslieť na utorok, na Lotyšsko."