Veľké sklamanie českých fanúšikov: Favorizované duo v Ostrave o finále nezabojovalo

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou
Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou

OSTRAVA - České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková odstúpili pred dnešným semifinále štvorhry z halového turnaja WTA v Ostrave.

Posledné české zástupkyne na kurt nepustila choroba Krejčíkovej. Druhý nasadený pár mal začať dnešný semifinálový program J&T Banka Ostrava Open 2020 zápasom s Gabrielou Dabrowskou a Luisou Stefani. Do finále tak postúpila bez boja kanadsko-brazílska dvojica.

"Už večer sa Bára necítila najlepšie, bola unavená. Vyzerá to, že na ňu niečo doľahlo, a po konzultácii sme sa rozhodli, že je lepšie nenastúpiť, než sa tam vytrápiť," uviedla Siniaková vo videokonferencii s médiami. "Je to smola, že to takto vyšlo, obzvlášť doma, ale zdravie je najdôležitejšie," doplnila.

Siniaková s Krejčíková tento rok získali titul v januári v Šen-čene a potom štyrikrát skončili v semifinále, vrátane grandslamových turnajov Australian Open a Roland Garros. "Dúfam, že pre nás finále zakliate nie je," poznamenala Siniaková. Teoreticky by ešte mali s Krejčíkovou v novembri obhajovať triumf v Linzi.

O 14:00 začalo v Ostrave semifinále dvojhier. Ako prvé hrajú štvrtá nasadená Bieloruska Viktoria Azarenková s Máriou Sakkariovou z Grécka, po nich sa stretnú turnajová trojka Aryna Sabalenková z Bieloruska a Američanka Jennifer Bradyová.

Na záver programu sa v druhom semifinále štvorhry stretnú turnajové jedničky Elise Mertensová, Sabalenková a štvorky Kirsten Flipkensová, Demi Schuursová.


Tagy: Kateřina Siniaková Barbora Krejčíková J&T Banka Ostrava Open 2020

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Kirsty Wigglesworth

DISKUSIA