VIDEO Lewandowski zariadil ďalší drvivý triumf Bayernu, Dortmund bez problémov zdolal Schalke

Robert Lewandowski a jeho gólové oslavyRobert Lewandowski a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Matthias Balk

BERLÍN - Futbalisti Herthy Berlín v základnej jedenástke so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom prehrali v 6. kole nemeckej Bundesligy na pôde Lipska 1:2. Pekaríka, ktorý pre silno narazený stehenný sval nedohral predchádzajúci duel so Stuttgartom, po polčase vystriedal Deyovaisio Zeefuik.

Holanďan však vydržal na ihrisku iba päť minút, po dvoch žltých kartách musel ísť predčasne pod sprchy. Lipsko si na čele tabuľky udržalo jednobodobvý náskok pred Bayernom Mníchov, ktorý deklasoval Eintracht Frankfurt 5:0. Hetrikom sa blysol poľský kanonier Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Matthias Balk

Vo večernom vestfálskom derby zvíťazila Borussia Dortmund nad Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 a v tabuľke je tretia o skóre za Bayernom.

Bundesliga - 5. kolo:

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (0:0)
Góly: 55. Akanji, 61. Haaland, 78. Hummels

Bayern Mníchov - Eintracht Frankfurt 5:0 (2:0)
Góly: 10., 26. a 61. Lewadowski, 73. Sane, 90. Musiala

RB Lipsko - Hertha BSC Berlín 2:1 (1:1)
Góly: 11. Upamecano, 77. Sabitzer (z 11 m) - 9. Cordoba, ČK: 50. Zeefuik (Hertha) po druhej ŽK