Nečakaný krok Ruska pred Karjala Cupom: Zborná prišla s prekvapujúcim rozhodnutím

Na snímke hráči Ruska
Na snímke hráči Ruska

MOSKVA - Hokejová zborná bude na novembrovom Karjala Cupe v Helsinkách štartovať s výberom do 20 rokov. V nominácii Rusov sú výhradne hráči ročníkov 2000 a 2001.

Podľa prezidenta ruského zväzu Vladislava Treťjaka poslúži úvodná akcia seriálu Euro Hockey Tour mladému tímu ako súčasť prípravy na juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia na prelome roka v Edmontone. Mužstvo vo Fínsku tiež povedie kouč dvadsiatky Igor Larionov.

"Štart na turnaji Karjala bude pre tím skvelá medzinárodná skúška. Mladí hráči navyše získajú aj zodpovednosť, lebo budú budú hrať ako (seniorský) reprezentačný tím," uviedol Treťjak na oficiálnom zväzovom webe.

Hráči si navyše vyskúšajú život v "bubline", ktorý ich čaká aj na juniorskom MS. Aj v Helsinkách budú mať hokejisti obmedzený pohyb len medzi hotelom a Hartwall arénou, kde sa bude turnaj hrať. Zápasy budú tiež až na výnimku pre domáci výber bez divákov. "Takže to bude dobrá príprava aj po mentálnej stránke," povedal Treťjak.

Rusi sa rozhodli vyslať na sever Európy mladých hráčov aj preto, že mnoho starších malo v minulých dňoch či týždňoch zdravotné problémy. "Mnoho z nich malo koronavírus, niektorí s komplikáciami, iní sa stále zotavujú. Väčšina starších hráčov v tejto situácii uvíta (reprezentačnú) prestávku. Na ďalšom turnaji Euro Hockey Tour už určite budú hrať," podotkol šéf ruského hokeja.

Ruskí hokejisti do turnaja vstúpi vo štvrtok 5. novembra, kedy sa stretnú s domácim Fínskom. V sobotu nastúpia proti Švédsku a v nedeľu proti českému výberu, ktorého zloženie oznámi reprezentačný tréner Filip Pešán budúci týždeň vo štvrtok. Tím by mali tvoriť hráči zo zahraničných súťaží, extraligové mužstvá totiž majú vzhľadom na vládne opatrenia kvôli šíreniu koronavírusu obmedzené tréningové podmienky.

Nominácia hokejistov Ruska na turnaj Karjala v Helsinkách (5.-8. Novembra):

Brankári: Jaroslav Askarov (Petrohrad), Artur Achťamov (Kazaň), Vsevolod Skotnikov (CSKA Moskva).

Obrancovia: Kirill Kirsanov, Jegor Šechovcov (obaja Petrohrad), Artěmij Kňazev (Kazaň), Dmitrij Kostenko (Togliatti), Šakir Muchamadullin (Ufa), Ivan Rogov (Čerepovec), Nikita Sedov (Soči), Daniil Čajka (CSKA Moskva), Semjon Čisťakov (Omsk).

Útočníci: Daniil Alalykin, Rodion Amirove, Danil Baškirov (všetci Ufa), Vasilij Podkolzina, Jegor Spiridonov, Marat Chusnutdinov (všetci Petrohrad), Jegor Afanasjev, Tachira Mingačjov (obaja CSKA Moskva), Arsenij Gricjuk, Jegor Činachov (obaja Omsk), Zachar Bardakov (Podolsk), Maxim Berjozkin (Jaroslavľ), Maxim Grošev (Nižnekamsk), Dmitrij Zlodějev (Dinamo Moskva), Ilja Safonov (Kazaň).


Tagy: Rusko Karjala Cup

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/Jussi Nukari/Lehtikuva via AP, Twitter Russia Hockey

DISKUSIA