Legendárny Becker obvinený z nových prečinov: Po ďalších žalobách mu hrozí až sedem rokov väzenia!

Boris Becker na londýnskom súde
Boris Becker na londýnskom súde

LONDÝN - Trojnásobný víťaz Wimbledonu Boris Becker čelí kvôli vysokým dlhom ďalším žalobám na londýnskom súde.

Veritelia ho najnovšie obvinili, že zatajuje tenisové trofeje, ktoré mal pritom predať, aby časť dlhov umoril. Celkovo je päťdesiatdvaročný slávny Nemec obžalovaný v 28 bodoch a hrozí mu až sedem rokov väzenia.

Becker si tenisom zarobil vyše 25 miliónov dolárov, ale pred tromi rokmi vyhlásil bankrot. Veriteľom a ďalším partnerom dlhuje viac ako miliardu korún. Časť trofejí už predal, ale ďalšie, ako napríklad prvú z Wimbledonu z roku 1985, však údajne teraz skryl. Navyše klamal o svojich bankových transakciách a veľké čiastky previedol na bývalých partnerov.

Bývalý skvelý hráč a niekdajšia svetová jednotka pracuje ako komentátor a na súde je pripravený svoje súkromné ​​záležitosti vyriešiť a preukázať nevinu. "Som optimista a v dobrej nálade. Verím, že aj tento boj zvládnem, zvládol som predtým tiež veľké zápasy," uviedol Becker po štvrtkovom vypočutí na súde v Southwarku.

Ďalšie vypočutie by malo nasledovať v marci, začiatok procesu je stanovený na september budúceho roka. Trvať má štyri týždne.


Tagy: Boris Becker

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Frank Augstein

DISKUSIA