Česká brankárska hviezdička sa v Liverpoole konečne dočkala: Je to splnený sen!

Vítězslav JarošVítězslav Jaroš Zdroj: profimedia.sk

LIVERPOOL - Brankárovi Vítězslavovi Jarošovi sa splnil jeden z futbalových snov. Devätnásťročný český gólman sa za Liverpool prvýkrát v kariére dostal na lavičku na zápase Ligy majstrov a mohol si zblízka užiť stredajšie víťazstvo 1:0 na ihrisku Ajaxu Amsterdam.

Jaroš patrí do tímu "Reds" do 23 rokov, ale s "áčkom" pravidelne trénuje a je nadšený, že sa môže pripravovať s hviezdami ako Mohamad Salah či Firmino.

Jaroš sa dostal na lavičku vďaka tomu, že pre zranenie chýbala brankárska jednotka Alisson Becker. Predtým sa mu to ešte podarilo vo februári, kedy robil náhradníka v dueli Anglického pohára proti Shrewsbury, v ktorom chýbali hráči z A-tímu.

"Myslím si, že to bol splnený sen. Liga majstrov je asi najväčšia súťaž a je to niečo, o čom som vždy sníval. Aj keď je to len lavička, aj tak je to veľký úspech," povedal Jaroš v rozhovore pre web FAČR.

"Bral som to ako obrovskú skúsenosť. Nie každý sa môže dostať na lavičku Liverpoolu, ešte v takom veľkom zápase, keď sme hrali s Ajaxom. Bola to krásna skúsenosť a rád by som si ju ešte niekoľkokrát zopakoval. Len škoda, že neboli na stretnutí diváci, to by bolo ešte o niečo lepšie," dodal gólman českej reprezentačnej dvadsiatky.

Bolo mu jasné, že do hry sa v Amsterdame zrejme nedostane. "Tým, že jednotka Alisson bol zranený, posunul som sa do úlohy trojky. Niekoľkokrát už som ako trojka bol, ale to som sa nedostal na lavičku. Ale tým, že je teraz zmena pravidiel a môžete mať 12 hráčov na lavičke, tak to vyšlo. Mohol som byť priamo pri zápase, čo bolo skvelé," pochvaľoval si.

"Na lavičke sme boli dvaja brankári, keby sa niečo stalo s jednotkou (Adrianom). Asi by som aj tak nenaskočil, pretože dvojka (Kelleher) je s tímom už asi tri roky, má viac skúseností ako ja. Myslím si, že by šancu dostal on," premýšľal Jaroš.

Vzhľadom k zraneniu Alissona, ktorý sa v sobotu vrátil medzi žrde, bol Jaroš s "áčkom" Liverpoolu poslednú dobu na zápasoch častejšie. "Som skôr v tíme Liverpoolu do 23 rokov, za ktorý by som mal aj nastupovať. Avšak momentálne som chodil na zápasy s áčkom a tiež s nimi trénujem. Tým, že sa nám kryjú zápasy tímu do 23 rokov a áčka, tak toho veľa neodchytám, ale myslím si, že aj tak je to pre mňa cenná skúsenosť, že môžem s áčkom Liverpoolu trénovať a že s nimi môžem absolvovať kompletný program," teší Jaroša.

Vítězslav Jaroš Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

"Myslím si, že každý by dal čokoľvek, aby mohol trénovať s takými hviezdami, ktoré vyhrali Ligu majstrov a Premier League. Alebo ich aspoň vidieť na vlastné oči. Je to splnený sen," doplnil Jaroš.

Niekoľkokrát už hovoril aj s trénerom úradujúcich anglických šampiónov Jürgenom Kloppom. "S nami brankármi skôr komunikuje tréner brankárov, ale občas sa porozprávam aj s ním, napríklad keď sme v jedálni alebo v podobných situáciách. Myslím si, že je taký, ako na ľudí pôsobí i v televízii, je usmievavý, sympaťák, špičkový tréner, čo ukazujú výsledky. Ale je fakt, že keď sa rozčúli, tak je to tiež poznať," usmial sa Jaroš.

Svoju budúcnosť necháva otvorenú. "Budem sa snažiť čo najlepšie ukázať v áčku, treba odohrať nejaké zápasy, keď sa naskytne šanca. A keď nie, skúsiť napríklad hosťovanie v nižšej súťaži, ako to napríklad urobil Matěj Kovář z Manchestru United, keď išiel do Swindonu. Táto cesta nie je zlá, máloktorý brankár sa dostane z mládeže rovno do Premier League," dodal Jaroš.

Viac o téme: Liverpool FC AFC Ajax Amsterdam Vítězslav Jaroš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK