VIDEO Ancelotti po prvej prehre soptil na rozhodcov: Červená karta je žart!

Carlo AncelottiCarlo Ancelotti Zdroj: SITA/AP/Andy Rain

LONDÝN - Líder anglickej futbalovej ligy FC Everton utrpel v nedeľu v Southamptone (0:2) prvú prehru v novej sezóne Premier League. V druhom polčase tiež prišiel o vylúčeného Lucasa Digneho, čo poriadne roztrpčilo talianskeho trénera "karameliek" Carla Ancelottiho. Ten označil verdikt hlavného rozhodcu Kevina Friendsa v súboji 6. kola za "žart".

Everton v tejto sezóne vo všetkých súťažiach ťahal sériu ôsmich zápasov bez prehry, ale na St. Mary's Stadium doplatil na letargický výkon. V prvom polčase inkasoval dvakrát a v 72. minúte jeho snahu o obrat pribrzdilo vylúčenie francúzskeho obrancu. Ten nebezpečným zákrokom zakončil únik Kylea Walkera-Petersa. Hoci faul vyzeral veľmi nepekne, televízne zábery ukázali, že tam s najväčšou pravdepodobnosťou nebol zámer a práve toto poriadne nahnevalo Ancelottiho. "Červená karta je žart. Nebolo to úmyselné a vôbec nešlo o násilné správanie. Možno to bolo na žltú kartu. Nie je to správne, nie je to spravodlivé. Určite sa odvoláme," citovala agentúra AFP Taliana, ktorému chýbali suspendovaný Richarlison a zranený Seamus Coleman z predchádzajúceho Merseyside derby s FC Liverpool. "Toffees" napriek prehre zostali na čele tabuľky o skóre práve pred obhajcom titulu.

Arsenal Londýn padol doma s Leicestrom City 0:1, na Emirates Stadium o tom rozhodol po brejkovej akcii hlavičkou v 80. minúte Jamie Vardy. Ten pôvodne hrať nemal, keďže ho trápilo zranenie lýtka, ale do hry naskočil v 60. minúte ako striedajúci hráč a opäť dokázal svoje strelecké kvality. Potvrdil tak, že sa mu proti "gunners" darí a dal im už jedenásty gól v dvanástom vzájomnom súboji v PL. Leicester sa v tabuľke dostal na štvrté miesto a s 12 bodmi stráca na vedúce duo bod, Arsenal je desiaty s deviatimi bodmi.

"Vo veľkých zápasoch vždy prispeje k úspechu dôležitými gólmi. Ukazuje tak svoju vysokú úroveň a kvalitu. Stále je to hráč svetovej extratriedy. Som šťastný, že ho mám," povedal kormidelník "líšok" Brendan Rodgers. Jeho kolega z lavičky domácich Mikel Arteta poriadne skritizoval verdikt VAR, ktorý Arsenalu neuznal gól Alexandra Lacazetta po ofsajde Granita Xhaku: "Som naozaj nahnevaný, prvý polčas sme mali hru v rukách my a vôbec netuším, prečo do pekla neuznali gól Lacazettovi."

Viac o téme: Carlo Ancelotti Mikel Arteta Everton FC Arsenal FC