Ohrozené sú aj majstrovstvá sveta 2021, nie však koronavírusom: Nenecháme sa vydierať!

Generálny sekretár IIHF Horst LichtnerGenerálny sekretár IIHF Horst Lichtner Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BERLÍN - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) zatiaľ neuvažuje o preložení MS v Minsku v roku 2021 do inej krajiny. Pre portál sport.de to uviedol generálny tajomník IIHF Horst Lichtner.

MS sa o rok v máji majú konať okrem Bieloruska aj v Lotyšsku. V Bieloruskej metropole sa však po prezidentských voľbách a znovuzvolení Alexandra Lukašenka konajú protesty, ktoré prerástli do násilia. "Žiadať od nás, aby sme teraz z politických dôvodov odložili majstrovstvá sveta? Nenecháme sa takto vydierať. Nikto nemôže od nás požadovať ukončenie dohody uzavretej s Bieloruskom. Nemôžeme porušiť zmluvu. Nemôžeme teraz prísť a len tak povedať prepáčte, mýlili sme sa, teraz presunieme majstrovstvá sveta na iné miesto," povedal Lichtner.

Nemecký funkcionár verí, že sa situácia v Bielorusku upokojí: "Samozrejme, nepôjdeme do krajiny, kde vládne chaos a revolúcia. Ale som presvedčený, že ak sa krajina vráti k normálnemu životnému štýlu, bude to fantastický svetový šampionát."

Slovenskí reprezentanti by sa na budúcoročných MS mali predstaviť v základnej A-skupine v Minsku spolu s Ruskom, Švédskom, Českom, Švajčiarskom, Dánskom, Veľkou Britániou a domácim výberom. V B-skupine v Rige sa stretnú Kanada, Fínsko, USA, Nemecko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko a Kazachstan.

Viac o téme: Horst Lichtner
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články