Slovenská lavička so staronovým realizačným tímom: Atmosféra je nastavená dobre

Marek MintálMarek Mintál Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

BRATISLAVA - Kouč Štefan Tarkovič povedie slovenskú futbalovú reprezentáciu so staronovým realizačným tímom. Jeho zverencov najskôr čaká finále baráže EURO 2020 na pôde Severného Írska (12. novembra v Belfaste), následne absolvujú zápasy Ligy národov so Škótskom (15. novembra v Trnave) a v Česku (18. novembra v Plzni).

"V prvom rade by som sa rád poďakoval za odvedenú prácu predošlému realizačnému tímu. Všetkých si vážim, osobne ich poznám a viem, že majú svoje odborné kvality, želám im len to najlepšie. Pri nástupe do pozície reprezentačného trénera som povedal, že túto situáciu vnímam ako krízovú a preto sa chcem obklopiť ľuďmi, ktorých dokonale poznám a ktorí so mnou už v takejto náročnej situácii spolupracovali. Pre mňa to znamená hlavne to, že v dôležitých a možno rozhodujúcich detailoch, ktoré bude nutné počas zrazu zvládať, tí ľudia poznajú mňa a rovnako tak, poznám aj ja ich. Viem ako reagujú a čo môžem od nich očakávať. K nim pribudli Marek Mintál a Samo Slovák, ktorí majú skúsenosti na reprezentačnej úrovni z play-off zápasov o postup na ME U21. Marek Košáň a Martin Nozdrovický v realizačnom tíme pôsobili doteraz.“ povedal Tarkovič pre oficiálnu webovú stránku Slovenského futbalového zväzu.

Dočasný tréner slovenskej futbalovej Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Michal Svítok

Veľmi milo ho zaskočila reakcia všetkých oslovených. „Úprimne priznávam, že keď som ich oslovoval, nepredpokladal som, že všetci moju ponuku príjmu a oni ju bez zaváhania do jedného akceptovali hoci vedia, že sa jedná o konkrétnu situáciu na tento zraz. A to si veľmi vážim. Pre mňa je to len dôkaz toho, že tímová atmosféra je dobre nastavená, cítim z tých ľudí veľkú energiu, čo je určite základ, aby sa nám podarilo splniť cieľ a na Euro postúpiť,“ dodal Takovič pre futbalsfz.sk.

REALIZAČNÝ TÍM SR:
Hlavný tréner: Štefan Tarkovič
Asistenti trénera: Marek Mintál, Samuel Slovák
Tréner brankárov: Miroslav Seman
Technický vedúci: Róbert Tomaschek
 Kondičný tréner: Martin Rusňák
Lekári: Vladimír Pener, Ján Baťalík
Fyzioterapeuti: Marián Drinka, Martin Nozdrovický, Peter Hečko
Masér: Marián Prelovský
Kustódi: Ján Beniak, Marek Košáň
Videoanalytik: Michal Slyško

Viac o téme: Marek Mintál Slovensko Štefan Tarkovič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Erika Ďurčová
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články