Slovenská lavička so staronovým realizačným tímom: Atmosféra je nastavená dobre

Marek Mintál
Marek Mintál

BRATISLAVA - Kouč Štefan Tarkovič povedie slovenskú futbalovú reprezentáciu so staronovým realizačným tímom. Jeho zverencov najskôr čaká finále baráže EURO 2020 na pôde Severného Írska (12. novembra v Belfaste), následne absolvujú zápasy Ligy národov so Škótskom (15. novembra v Trnave) a v Česku (18. novembra v Plzni).

"V prvom rade by som sa rád poďakoval za odvedenú prácu predošlému realizačnému tímu. Všetkých si vážim, osobne ich poznám a viem, že majú svoje odborné kvality, želám im len to najlepšie. Pri nástupe do pozície reprezentačného trénera som povedal, že túto situáciu vnímam ako krízovú a preto sa chcem obklopiť ľuďmi, ktorých dokonale poznám a ktorí so mnou už v takejto náročnej situácii spolupracovali. Pre mňa to znamená hlavne to, že v dôležitých a možno rozhodujúcich detailoch, ktoré bude nutné počas zrazu zvládať, tí ľudia poznajú mňa a rovnako tak, poznám aj ja ich. Viem ako reagujú a čo môžem od nich očakávať. K nim pribudli Marek Mintál a Samo Slovák, ktorí majú skúsenosti na reprezentačnej úrovni z play-off zápasov o postup na ME U21. Marek Košáň a Martin Nozdrovický v realizačnom tíme pôsobili doteraz.“ povedal Tarkovič pre oficiálnu webovú stránku Slovenského futbalového zväzu.

Veľmi milo ho zaskočila reakcia všetkých oslovených. „Úprimne priznávam, že keď som ich oslovoval, nepredpokladal som, že všetci moju ponuku príjmu a oni ju bez zaváhania do jedného akceptovali hoci vedia, že sa jedná o konkrétnu situáciu na tento zraz. A to si veľmi vážim. Pre mňa je to len dôkaz toho, že tímová atmosféra je dobre nastavená, cítim z tých ľudí veľkú energiu, čo je určite základ, aby sa nám podarilo splniť cieľ a na Euro postúpiť,“ dodal Takovič pre futbalsfz.sk.

REALIZAČNÝ TÍM SR:
Hlavný tréner: Štefan Tarkovič
Asistenti trénera: Marek Mintál, Samuel Slovák
Tréner brankárov: Miroslav Seman
Technický vedúci: Róbert Tomaschek
 Kondičný tréner: Martin Rusňák
Lekári: Vladimír Pener, Ján Baťalík
Fyzioterapeuti: Marián Drinka, Martin Nozdrovický, Peter Hečko
Masér: Marián Prelovský
Kustódi: Ján Beniak, Marek Košáň
Videoanalytik: Michal Slyško


Tagy: Marek Mintál Slovensko Štefan Tarkovič

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Erika Ďurčová

DISKUSIA