Bartomeu nechce opustiť post prezidenta Barcelony: Som presvedčený, že toto by bol najhorší čas

Prezident Barcelony Josep Bartomeu
Prezident Barcelony Josep Bartomeu

BARCELONA - Prezident futbalového veľkolubu FC Barcelona sa po turbulentných časoch musí vyrovnať s kritikou a nedôverou. Josep Bartomeu napriek tomu v pondelok uviedol, že opustiť svoj post v súčasnom období by bolo najhoršie riešenie.

O odstúpení Bartomeua sa začalo nahlas hovoriť v lete, keď sa do sporu s klubom dostal útočník Lionel Messi. Argentínsky futbalista chcel klub opustiť, no vedenie klubu mu to neumožnilo. Minulý mesiac sa dokonca na podporu odvolania prezidenta uskutočnila petícia členov klubu, na ktorej sa objavilo 16.250 podpisov. Vďaka nej by sa v dňoch 15. a 16. novembra malo konať referendum, v ktorom budú jeho oponenti potrebovať dve tretiny hlasov, aby ho mohli odvolať. Ak by sa to podarilo, dočasná rada by prevzala kontrolu nad klubom až do nových volieb. "Máme v klube veľa problémov. Som presvedčený, že toto by bol najhorší čas prenechať Barcu dočasnej správnej rade," citovala Bartomeua agentúra AFP.

Prezidentské voľby by sa pravdepodobne mali konať v januári alebo vo februári, teda o niečo skôr ako v pôvodnom marcovom termíne. Jedným z popredných kandidátov na miesto prezidenta je Victor Font, ktorý svoju kampaň spojil s príchodom bývalého hráča klubu Xaviho Hernándeza na post trénera. Font však tento týždeň navrhol, že by Ronald Koeman mohol pokračovať na lavičke tímu a Xavimu by ponúkol inú funkciu. Ďalším z kandidátov je aj Joan Laporta, ktorý už viedol klub a ktorý v roku 2008 priviedol na lavičku Pepa Guardiolu.

Odporcovia Bartomeua chcú usporiadať referendum budúci týždeň, ale obmedzenia pre pandémiu koronavírusu by ho mohli oddialiť. "Keď dostaneme oficiálnu odpoveď od regionálnej vlády o tom, kedy sa môže uskutočniť referendum, tak sa rada znova stretne, aby prijala rozhodnutie," dodal Bartomeu.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Josep Bartomeu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA