VIDEO Kto ich zastaví? Bayern dobyl aj Moskvu! Obhajca trofeje dosiahol rekordné víťazstvo

Gólové oslavy futbalistov BayernuGólové oslavy futbalistov Bayernu Zdroj: SITA/AP/Maxim Shemetov

KYJEV - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v utorňajšom zápase 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 na ihrisku Lokomotivu Moskva 2:1. Obhajca trofeje dosiahol rekordné trináste víťazstvo v súťaži za sebou a druhé v tomto ročníku. S plným počtom 6 bodov je na čele A-skupiny.

Bayern sa ujal v Moskve vedenia v 13. minúte, keď rýchlu akciu po osi Tolisso - Pavard zakončil gólovou hlavičkou Goretzka. Favorizovaní hostia mohli ešte v prvom polčase zvýšiť náskok, v 24. minúte pokus Comana po prihrávke od Pavarda zastavila žrď.

V 58. minúte zahodil tutovku Kimmich, ktorý v ideálnej pozícii napálil loptu iba do brániaceho hráča. V 70. minúte podnikli domáci rýchly výpad po pravom krídle, Ze Luis našiel presnou prihrávkou Mirančuka, ktorý zo šiestich metrov nezaváhal. Bayern vydrel tesné víťazstvo, ktoré v 79. minúte strelou spoza šestnástky zariadil Kimmich.

Inter nenašiel recept na obranu súpera

Milánsky Inter hral v B-skupine v Kyjeve so Šachtarom Doneck nerozhodne 0:0. Na súpiske talianskeho tímu znova chýbal slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar, ktorý je už takmer tri týždne v karanténe po pozitívnom teste na ochorenie COVID-19.

Romelu Lukaku zahráva priamy Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Efrem Lukatsky

"Nerazzurri" boli v úvodnej 45-minútovke aktívnejší. Pokusy Barellu a Lukakua sa pýtali do siete, v oboch prípadoch však zachránila domácich konštrukcia bránky. Pokus Brozoviča po zmene strán vyrazil brankár Trubin pred Martineza, ktorý v páde minul cieľ. Šachtar, ktorý pred týždňom senzačne zvíťazil na trávniku Realu Madrid 3:2, ustál tlak hostí a na konte má po dvoch kolách štyri body. Inter ich nazbieral dva, keď na úvod skupinových bojov remizoval doma s Mönchengladbachom 2:2.