VIDEO Horkasté vytriezvenie po zostrelení Barcelony: Real zachránil bod v hodine dvanástej

Gólové oslavy hráčov MönchengladbachuGólové oslavy hráčov Mönchengladbachu Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

MÖNCHENGLADBACH - Futbalisti Realu Madrid remizovali v 2. kole Ligy majstrov 2020/2021 na ihrisku Borussie Mönchengladbach 2:2 vďaka gólom zo záveru utorňajšieho stretnutia B-skupiny. Španielsky šampión v minulotýždňovej ouvertúre nestačil doma na Šachtar Doneck a po dvoch kolách má na konte jediný bod.

Zverenci Zinedinea Zidanea mali obrovskú prevahu v percentuálnom držaní lopty i v počte šancí, v ich zahadzovaní sa však predbiehali najmä Asensio s Juniorom Viniciusom. Rekordného 13-násobného európskeho klubového šampióna stihol trest, v 33. minúte Thuram umiestnenou strelou pod brvno nedal šancu Courtoisovi. V 58. minúte ten istý hráč poistil náskok Borussie a onedlho chýbali Stindlovi len centimetre, aby upravil na rozdiel triedy.

Ofenzívu Realu naštartovali príchody Hazarda a Modriča na ihrisko. Favorit dokázal v 87. minúte znížiť, keď sa presadil Benzema a v nadstavenom čase zachránil aspoň bod pre "biely balet" Casemiro. Na lavičke náhradníkov Borussie sedel slovenský stredopoliar László Bénes, ktorý sa na súpisku vrátil po zranení členka.

City i Liverpool bodovali naplno

Manchester City sa po hladkom triumfe 3:0 nad Olympique Marseille usadil so šiestimi bodmi na čele tabuľky C-skupiny, francúzsky tím je s nulou posledný. V druhom súboji "céčka" Porto zdolalo Olympiakos Pireus 2:0 a dotiahlo sa na trojbodového gréckeho šampióna.

Hráči Man City sa Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA/AP/Guillaume Horcajuelo

FC Liverpool sa proti Midtjyllandu v prvom polčase trápil, proti dánskemu debutantovi si nevedel vytvoriť súvislejší tlak a v prvom polčase na Anfielde gól nepadol. V 55. minúte poslal "The Reds" do vedenia Jota a v nadstavenom čase spečatil ich druhú výhru v tomto ročníku súťaže z jedenástky Salah. Ajax Amsterdam viedol na ihrisku Atalanty Bergamo dvojgólovým rozdielom, o remízu 2:2 sa postaral Zapata.

2. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 - sumáre:

A-skupina:
Lokomotiv Moskva - Bayern Mníchov 1:2 (0:1)
Góly: 70. Mirančuk - 13. Goretzka, 79. Kimmich. Rozhodoval: Kovács (Rum.)

Atletico Madrid - RB Salzburg 3:2 (1:1)
Góly: 52. a 85. Joao Felix, 29. Llorente - 40. Szoboszlai, 47. Berisha. Rozhodoval: Hategan (Rum.)

B-skupina:
Šachtar Doneck - Inter Miláno 0:0 - hralo sa v Kyjeve
Rozhodoval: Kabakov (Bul.)
/M. Škriniar (Inter) nefiguroval v zápise o stretnutí/

Borussia Mönchengladbach - Real Madrid 2:2 (1:0)
Góly: 33. a 58. Thuram - 87. Benzema, 90.+3 Casemiro. Rozhodoval: Grinfeld (Izr.)
/L. Bénes (Borussia) bol na lavičke náhradníkov/

C-skupina:
Olympique Marseille - Manchester City 0:3 (0:1)
Góly: 18. Torres, 76. Gündogan, 81. Sterling. Rozhodoval: Stieler (Nem.)

FC Porto - Olympiakos Pireus 2:0 (1:0)
Góly: 11. Vieira, 85. Sergio Oliveira. Rozhodoval: Siebert (Nem.)

D-skupina:
Atalanta Bergamo - Ajax Amsterdam 2:2 (0:2)
Góly: 54. a 60. Zapata - 30. Tadič (z 11 m), 38. Traore. Rozhodoval: Skomina (Slov.)

FC Liverpool - FC Midtjylland 2:0 (0:0)
Góly: 55. Jota, 90.+3 Salah. Rozhodoval: Raczkowski (Poľ.)

Viac o téme: Ajax Amsterdam Bayern Mníchov Real Madrid Lokomotiv Moskva FC Midtjylland FC Liverpool Manchester City Borussia Mönchengladbach FC Porto Inter Miláno Šachtar Doneck Atalanta Bergamo Olympique Marseille Olympiakos Pireus Atletico Madrid RB Salzburg