Tréner nášho národného tímu trafil klinec po hlavičke: Krutá pravda o sociálnych sieťach!

Tréner slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie Marco FenoglioTréner slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie Marco Fenoglio Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BUSTO ARSIZIO - Tréner slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie Marco Fenoglio absolvoval po pozitívnom teste na koronavírus desaťdňovú karanténu, no koncom minulého týždňa sa po negatívnom kontrolnom teste už vrátil späť ku svojmu klubovému zamestnávateľovi Unet e-work Busto Arsizio.

"Som už celkom zdravý a cítim sa dobre. Chytil som vírus v miernejšej forme a okrem straty čuchu a chuti som nepociťoval nijaké iné ťažkosti. V porovnaní s veľkým počtom ľudí, ktorí potrebujú hospitalizáciu, som mal šťastie," povedal taliansky kouč.

Fenoglio prezradil v rozhovore pre klubový web, ktorý priniesol portál Slovenskej volejbalovej federácie (SVF), čomu sa počas izolácie venoval: "Veľa som trénoval a neustále som bol v kontakte s tímom, pokračoval som v príprave na zápasy a tréningový proces. Keďže som veľký fanúšik cyklistiky, využil som príležitosť a v televízii som sledoval Giro d'Italia."

Druhá vlna pandémie komplikuje situáciu aj v talianskom volejbale a je otázne, ako a či sa súťaž dohrá: "Bude to čoraz ťažšie, v súťaži pribúdajú odložené zápasy. Myslím si, že by sme sa mali vážne zamyslieť nad alternatívou v podobe uzavretých turnajov - niečo na štýl 'bubliny', ktorú vytvorili v basketbalovej NBA. Podobným spôsobom by mala fungovať aj Liga majstrov, keďže uvažovanie o cestovaní po Európe je v týchto dňoch absurdnou predstavou." Busto si má v základnej A-skupine LM zmerať sily s talianskym Scandicci, nemeckým Schwerinom a poľským Rzeszówom, prvé zápasy sú naplánované na 10. až 12. novembra.

Na snímke tréner Slovenska Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Počas karantény zrušil sociálne siete

Fenoglio sa medzi iným zamýšľal aj nad zmyslom sociálnych sietí. "Trochu ma zarazilo, že na sociálnych sieťach, na ktoré sa čoraz viac zameriavame, mi prakticky nikto nenapísal, aby sa opýtal, ako sa mám. Na druhej strane, našli sa ľudia, ktorí mi telefonovali, čo ma naozaj potešilo. Prinútilo ma to však zamyslieť sa nad tým, ako tieto platformy využívame. Považujem to z veľkej časti za zbytočné, preto som sa odhlásil z facebooku aj instagramu," uviedol kouč, ktorý v marci oslávil 50. narodeniny.

Talian, ktorý vlani priviedol Slovenky do osemfinále domáceho šampionátu EuroVolley v Bratislave a stal sa Trénerom roka žien v ankete Volejbalista roka 2019, by mal s reprezentáciou bojovať v januári o postup na budúcoročné ME. V kvalifikačnej D-skupine nastúpia slovenské volejbalistky proti Fínsku, Čiernej Hore a Kosovu. Prvý turnaj by sa mal uskutočniť 8. až 10. januára v Čiernej Hore, druhý o týždeň neskôr (14. až 16. januára) na Slovensku. Dejiská budú známe neskôr.

Viac o téme: Marco Fenoglio
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články