Suverén F1 sa musí poriadne buchnúť po vačku: Hamiltonovi by zniesli aj modré z neba

Lewis HamiltonLewis Hamilton Zdroj: SITA/AP/Rudy Carezzevoli

PORTIMAO - Pandémia koronavírusu skomplikovala nielen prebiehajúcu sezónu formuly 1, ale aj rokovania Mercedesu s Lewisom Hamiltonom o novej zmluve. Britský pilot navyše v nedeľu v Portugalsku 92. víťazstvom v kariére prekonal rekord slávneho Michaela Schumachera a šéf Mercedesu Toto Wolff s nadsázkou vyhlásil, že tím bude musieť predať vlastnú továreň, aby požiadavkám šesťnásobného majstra sveta vyhovel.

Hamilton prišiel do Mercedesu pred siedmimi rokmi z McLarenu, s ktorým sa v roku 2008 stal prvýkrát majstrom sveta. S nemeckým tímom sa potom stal šampiónom päťkrát a v prebiehajúcej sezóne tak môže vyrovnať aj Schumacherov rekord v počte titulov. Mercedes naviac aj vďaka nemu usiluje o rekordný siedmy triumf v Pohári konštruktérov za sebou.

"Ak sa o desať, dvadsať rokov obzrieme, tak až vtedy si uvedomíme, ako výnimočným jazdcom bol," citovala agentúra Reuters Wolffa, ktorý si uvedomuje, že kvôli posledným úspechom nebudú rokovania o novej zmluve s Hamiltonom prebiehať úplne hladko.

Platná zmluvu s Mercedesom Hamiltonovi vyprší na konci roka a podľa špekulácií médií si tridsaťpäťročný jazdec zarobí 40 miliónov libier ročne. "Bude to rana. Budeme musieť predať veľa súčiastok, budeme musieť predať naspäť všetky budovy, aby sme dali dokopy peniaze," žartoval Wolff.

Lewis Hamilton Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Rudy Carezzevoli

Napriek tomu je však nepravdepodobné, že by Hamilton zmenil pôsobisko. V súčasnej ekonomickej situácii ovplyvnenej koronavírusom je Mercedes jediný, kto môže splniť jeho finančné požiadavky. Dôležitú úlohu hrá tiež atmosféra v tíme aj skutočnosť, že Wolff naďalej zostane vo vedení.

Všetci chceme spoločne pokračovať

Štyridsaťosemročný Wolff sa totiž na ďalšom pokračovaní predbežne dohodol s Olom Källeniusom, šéfom automobilky Daimler, pod ktorú Mercedes spadá. "Všetci chceme spoločne pokračovať. Minulý týždeň som bol v Monaku a mali sme si sadnúť a prebrať to, ale nakoniec sme to zrušili, pretože by som mohol do tímu pritiahnuť koronu," povedal Wolff.

"To by bolo to najhoršie, čo by sa mohlo stať. Pretože ja i Lewis žijeme z preventívnych dôvodov ako pustovníci a aj ostatní členovia tímu sú v tomto veľmi disciplinovaní," pridal funkcionár. "Na rokovania teraz nie je vhodná doba. Ale verím, že keď sa nám bude v najbližších pretekoch dariť, tak zostane aj čas na rokovania o novej zmluve," vyhlásil.

Viac o téme: Lewis Hamilton Mercedes Toto Wolff
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Rudy Carezzevoli
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články