Dokonalá októbrová bilancia: Slovenky potvrdili úlohu favorita a zdolali outsidera skupiny

Slovenky vyhrali nad Lotyškami Slovenky vyhrali nad Lotyškami Zdroj: SFZ/Roman Ferstl

SENEC - Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v utorňajšom domácom stretnutí kvalifikácie ME 2022 nad Lotyškami 2:0. Oba góly v NTC Senec strelila Patrícia Hmírová, ktorá v 8. aj 34. minúte premenila jedenástky.

Zverenky Petra Kopúňa dosiahli v októbri dve víťazstvá za sebou, v piatok uspeli na pôde Maďarska 2:1. V tabuľke figurujú na tretej priečke so ziskom 10 bodov za tri víťazstvá, jednu remízu a dve prehry.

Kvalifikácia ME žien 2022 - F-skupina:
Slovensko - Lotyšsko 2:0 (2:0)
Góly: 8. a 34. Hmírová (oba z 11 m). Rozhodovala: Mularczyková (Poľ.), ŽK: Mikolajová, Propošionová, Spruntuleová, bez divákov      

Zostava SR: Korenčiová – Havranová, Bartovičová, Fischerová, Zdechovanová – Škorvánková, Bíróová, Mikolajová (90.+1 Semanová) – Hmírová (83. Ondrušová), Havranová (65. Žemberyová), Šurnovská (65. Sluková). Tréner: Peter Kopúň

Hlas po zápase (zdroj: futbalsfz.sk):
Peter Kopúň, tréner SR: "Naším cieľom bolo šesť bodov, máme všetkých šesť, to ma veľmi teší. Ale ešte viac spôsob hry, akým sme sa k ním dopracovali. Dievčatá boli dôsledné, disciplinované, robili to, čo sme od nich chceli. Hmírová si zaslúžila strelené góly a bola by si zaslúžila aj ten hetrik, že tretiu jedenástku nedala, proste patrí k futbalu. Novembrové zápasy budú iné ako tie októbrové, súperi silnejší, ale my zasa o dva zápasy skúsenejší, zohratejší. Budeme hrať doma a veľmi sa už teraz na ne tešíme."

Viac o téme: Slovensko Lotyšsko ME 2022 Patrícia Hmírová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SFZ/Roman Ferstl
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články