Šampionát vo Fínsku bude až v roku 2021: WBHF zavíta aj na Slovensko či exotický ostrov

Na snímke hráči slovenského výberuNa snímke hráči slovenského výberu Zdroj: WBHF

BRATISLAVA - Svetová hokejbalová federácia (WBHF) mala už onedlho organizovať majstrovstvá sveta mužov, žien a masters vo formáte 3 proti 3 vo Fínsku. Z novembra sa však kvôli aktuálnej situácii s pandémiou koronavírusu preložili na rok 2021.

Federáciu čaká v budúcom roku celkovo až osem veľkých podujatí v rôznych kategóriách. V máji sa pri Niagarských vodopádoch konajú majstrovstvá sveta veteránov (označenie masters) vo formáte 5vs5 a na predmestí Toronta v Mississauge je na programe premiérový ročník turnaja Heritage Cup.

Slovensko hostí prestížny šampionát mužov

V Nitre sa mali toto leto konať MS mužov a žien vo formáte 5vs5, ktoré sa taktiež museli odložiť. Svetový šampionát bude napokon v termíne od 20. do 26 júna 2021. V rovnakom formáte sa konajú aj juniorské majstrovstvá sveta vo fínskom Rovaniemi (U14, U16, U18, U20 a ženy U20).

Okrem toho medzinárodný hokejbal zavíta aj do východnej Európy, konkrétne do Moskvy. Po seniorských MS 2018 sa tam bude hrať juniorský šampionát (U17 a U19) vo formáte 3vs3. V auguste je na programe odložený turnaj mužov, žien a masters 3vs3 vo fínskom meste Orimattila. Pôjde o prvý šampionát v hokejbale na území Škandinávie.

Šampionáty organizuje aj Francúzsko a exotický Martinik

Minulý rok sa v rámci WBHF prvýkrát konal šampionát mužov, žien a masters vo formáte 4vs4 v Karibiku, konkrétne na ostrove Turks and Caicos. Ďalšou usporiadateľskou destináciou bude ostrov Martinik. Organizovanie hokejbalového šampionátu si premiérovo vyskúšajú aj Francúzi. V meste Thonon pripravujú majstrovstvá Európy a zároveň Svetový pohár mužov vo formáte 3vs3.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Slovensko Fínsko Martinik WBHF
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: WBHF
  • Zdroj: Tlačová správa

Súvisiace články