Koronavírus to stále komplikuje: Aj Nemecko a Švajčiarsko sprísňujú opatrenia

11 500 platiacich divákov na bundesligovom zápase Dortmundu s Freiburgom11 500 platiacich divákov na bundesligovom zápase Dortmundu s Freiburgom Zdroj: SITA/AP - Martin Meissner

BERLÍN - Nemeckí futbaloví fanúšikovia sa v novembri na zápasy bundesligy nedostanú. V snahe spomaliť nárast pozitívnych prípadov na koronavírus o tomto opatrení rozhodla v stredu tamojšia vláda. Informovala agentúra dpa.

Okrem tribún na futbalových štadiónoch plánuje Nemecko zatvoriť aj všetky kultúrne a rekreačné zariadenia. Po prvej vlne pandémie prišli tímy 1. a 2. bundesligy s prepracovaným konceptom hygienických opatrení, aj preto neskôr mohli prísť v niektorých menej postihnutých oblastiach na tribúny fanúšikovia. Niekoľko tisíc divákov mali na zápasoch tímy RB Lipsko a Union Berlín, majster Bayern Mníchov brány svojim priaznivcom zatiaľ neotvoril.

V Nemecku nepovolili divákov na tribúnach ani v iných profisúťažiach. Ide napríklad o basketbal, hádzanú, volejbal či hokej.

Obmedzenia aj vo Švajčiarsku

Na zápasoch najvyššej švajčiarskej futbalovej a hokejovej ligy opäť nebudú fanúšikovia. Vláda v stredu prijala tento zákaz po prudkom náraste pozitívnych prípadov na koronavírus. Informovala o tom agentúra AFP.

Vedenie švajčiarskej futbalovej ligy uviedlo, že zákaz je existenčnou hrozbou pre kluby, ktoré žijú z predaja vstupeniek. Podľa nich budú v decembri závislé od bezúročných vládnych pôžičiek.

Nové obmedzenia nadobudnú účinnosť vo štvrtok. Futbalovým a hokejovým tímom tento mesiac povolili predávať vstupenky na dve tretiny kapacity štadióna, ak to dovoľovali regionálne opatrenia.

Viac o téme: Nemecko Švajčiarsko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Martin Meissner
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články