VIDEO Manchester United v šlágri deklasoval Lipsko, Škrtelovci neustrážili hviezdy z Parku princov

Bruno Fernandes a Marcus Rashford oslavujú gól UnitedBruno Fernandes a Marcus Rashford oslavujú gól United Zdroj: SITA/AP - Dave Thompson

ISTANBUL - Futbalisti Paríža St. Germain zvíťazili v stredajšom zápase 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 v Istanbule nad Basaksehirom 2:0. Do tabuľky H-skupiny si pripísali prvé tri body, dvoma gólmi sa o to postaral útočník Moise Kean. V zostave domácich odohral celý zápas slovenský obranca Martin Škrtel.

Tréner PSG Thomas Tuchel musel už v prvom polčase riešiť veľkú nepríjemnosť. V 19. minúte odkríval za postrannú čiaru Neymar a hoci sa vrátil na trávnik, napokon mu zranenie nedovolilo pokračovať v hre. V druhom polčase mal prvú veľkú šancu Pablo Sarabia, ale v dobrej pozícii prestrelil. V 64. minúte po rohovom kope poslal Kean hlavou hostí do vedenia a ten istý hráč spečatil triumf PSG o 15 minút neskôr.

Zasahujúci brankár Mert Gunok Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP - Burak Kara

Rashford hetrikom zostrelil Lipko

V ďalšom zápase "háčka" skupiny zdolal Manchester United nemecké Lipsko hladko 5:0 a so šiestimi bodmi vedie tabuľku. O triumfe "červených diablov" rozhodli Mason Greenwood, Anthony Martial a hetrikom sa blysol Marcus Rashford.

H-skupina:

Basaksehir Istanbul - Paríž St. Germain 0:2 (0:0)
Góly: 64. a 79. Kean. Rozhodoval: Andreas Ekberg (Švéd.)
/M. ŠKRTEL odohral za domácich celý zápas/

Manchester United - RB Lipsko 5:0 (1:0)
Gól: 74., 78. a 90.+2 Rashford, 21. Greenwood, 87. Martial (z 11 m). Rozhodoval: Matej Jug (Slov.)

Viac o téme: Manchester United Martin Škrtel PSG RB Lipsko Istanbul Basaksehir Moise Kean