Zmeny v trénerskom tíme Dunajskej Stredy: Dvojica koučov smeruje do indického futbalu

Tréner brankárov Martin Raška a kondičný kouč Csaba GábrišTréner brankárov Martin Raška a kondičný kouč Csaba Gábriš Zdroj: fcdac.sk

DUNAJSKÁ STREDA - Tréner brankárov Martin Raška a kondičný kouč Csaba Gábriš opúšťajú realizačný tím lídra najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC DAC 1904 Dunajská Streda. Obaja prikývli na ponuku z Indie a svoju ďalšiu kariéru spojili s tamojším prvoligistom Chennaiyin FC, informoval oficiálny web DAC.

Trénerom mužstva zo 7-miliónového mesta Chennai je Csaba László, bývalý kormidelník Dunajskej Stredy. "Pochopiteľne, odchod dvojice členov nášho realizačného tímu vo mne vyvoláva zmiešané pocity. Martin pôsobil u nás od roku 2017, kým pre Csabu to bolo druhé obdobie v klube, keď predtým pracoval aj v štábe Marca Rossiho. Obaja boli tréneri-špecialisti, na ktorých mohol klub stavať. Samozrejme, nemohol som ignorovať ich žiadosti o odchod, keďže dostali lukratívnu ponuku zo zahraničia. Popri svojich povinnostiach pri prvoligovom mužstve dospelých zohrali obaja dôležitú úlohu aj pri napĺňaní poslania našej akadémie, ktorej práca bola od objavenia sa koronavírusu výrazne obmedzená. Prajem im veľa šťastia v ich ďalšej kariére. Obaja vedia, že naše dvere zostanú pre nich vždy otvorené," povedal športový riaditeľ FC DAC Jan Van Daele.

V tomto indickom klube sa obaja tréneri stretnú aj so slovenským futbalovým útočníkom Jakubom Sylvestrom, ktorý sa v polovici októbra s novým zamestnávateľom dohodol na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny. Tridsaťjedenročný Sylvestr prišiel do klubu ako voľný hráč, v lete mu vypršal kontrakt s izraelským Hapoelom Haifa. V Izraeli pôsobil od roku 2019, obliekal si tam aj dresy Beitaru Jeruzalem, Bnei Yehuda a FC Ashdod. Slovenský svetobežník si predtým vyskúšal aj kluby v Chorvátsku (Dinamo Záhreb), Nemecku (Erzgebirge Aue - najlepší strelec druhej bundesligy, 1. FC Norimberg, SC Paderborn) a Dánsku (Aab Aalborg).

Viac o téme: FC DAC 1904 Dunajská Streda Martin Raška Csaba Gábriš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: fcdac.sk
  • Zdroj: TASR