Zlá situácia vo Francúzsku obmedzí aj tenis: Prestížny turnaj Masters bude bez divákov

Rafael NadalRafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Kamil Zihnioglu

PARÍŽ - Tenisový turnaj ATP Masters 1000 v Paríži odohrajú na budúci týždeň bez prítomnosti divákov. Informoval o tom denník Le Parisien.

Opatrenie vychádza z rozhodnutia o celoštátnej karanténe, ktorú francúzsky prezident Emannuel Macron oznámil v stredu večer. Tzv. lockdown, ktorý má zvrátiť nepriaznivú epidemiologickú situáciu, sa vo Francúzsku začne od štvrtkovej polnoci a potrvá minimálne do 1. decembra.

Podľa pôvodného plánu malo byť na parížskom turnaji povolených maximálne 1000 divákov s výnimkou večerných duelov, keď platí zákaz vychádzania. "V súlade s novými nariadeniami a zodpovednosťou, ktorú si vyžaduje situácia v krajine, zorganizujeme turnaj vo formáte bez diváckej účasti," vysvetlila v stanovisku Francúzska tenisová federácia.

V Paríži si zahrá aj víťaz Roland Garros Rafael Nadal, naopak Srb Novak Djokovič ohlásil, že sa na parížskom podujatí nezúčastní.

Lockdown vo Francúzsku, ktorý prináša obmedzenie pohybu i uzavretie prevádzok, nepatriacich medzi nevyhnutnú ekonomickú infraštruktúru, sa dotkol aj športu. Povolené sú len profesionálne ligy, aj tie však bez účasti divákov.

Viac o téme: ATP Masters 1000 Paríž
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Kamil Zihnioglu
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články