Mourinho bol po prehre poriadne vytočený: Už v polčase som chcel striedať všetkých!

Futbalisti Royal Antverpy sa tešia po strelení gólu TottenhamuFutbalisti Royal Antverpy sa tešia po strelení gólu Tottenhamu Zdroj: TASR/AP Photo/Francois Walschaerts

ANTVERPY - Futbalisti Tottenhamu Hotspur prerušili vo štvrtok desaťzápasovú sériu bez prehry. V dueli J-skupiny Európskej ligy senzačne podľahli na pôde belgického Royalu Antverpy 0:1 a nahnevaný kouč José Mourinho vyhlásil, že najradšej by už v polčase vymenil kompletnú zostavu.

"Chcel som v prestávke urobiť jedenásť zmien. Nevyužil som však ani všetkých päť, lebo som sa obával dlhých 45 minút v druhom polčase," citovala agentúra AFP Mourinha, ktorý po prvom polčase vymenil kvarteto hráčov. Ani to však jeho tímu nepomohlo a prakticky si nevypracoval žiadnu výraznú šancu na vyrovnanie. Na súperovom ihrisku Spurs prehrali prvýkrát od začiatku júla.

Portugalský kouč dal v dueli EL príležitosť aj hráčom, ktorí nemajú vysokú minutáž. Do základu nasadil iba dvoch hráčov, ktorí nastúpili pri pondelkovej ligovej výhre 1:0 nad Burnley. Od začiatku sa na trávniku objavil Gareth Bale, no ani on herne nepresvedčil a v 58. minúte ho vystriedal Harry Kane. "V polčase som sa zmenami snažil zlepšiť náš výkon, no nestačilo to. Antverpy si zaslúžili tri body. Lepší tím vyhral, ten horší prehral," netajil Mourinho svoju frustráciu: "Máme široký káder a mám pocit, že každý hráč by mal dostať šancu. Je to šanca, ktorú by mal chytiť oboma rukami a vypýtať si ďalšie. Po štvrtku však budú moje nasledujúce rozhodnutia veľmi ľahké."

O triumfe belgického tímu rozhodol izraelský stredopoliar Lior Refaelov v 29. minúte, keď mu loptu po chybe obrancu Bena Daviesa naservíroval Dieumerci Mbokani. Po predchádzajúcom víťazstve na ihrisku Ludogorca Razgrad 2:1 sú Antverpy s plným počtom bodov na čele tabuľky. LASK Linz v druhom štvrtkovom zápase tejto skupiny zdolal v "prestrelke" Ludogorec 4:3 a rovnako ako Tottenham má na konte tri body.

Viac o téme: José Mourinho Gareth Bale Tottenham Hotspur Harry Kane