Nowitzki o prvých mesiacoch po kariére: Bolo to extrémne zvláštne, ale to je život

Dirk Nowitzki
Dirk Nowitzki

DALLAS - Dirk Nowitzki si pomaly zvyká na život po kariére profesionálneho basketbalistu. Šampión NBA z roku 2011 v drese Dallasu ukončil aktívnu činnosť vlani v apríli. Pred pandémiou trávil čas s rodinou, cestoval a nedávno odmietol ponuku pôsobiť ako asistent trénera v Brooklyne. S basketbalom sa však 42-ročný Nemec nelúči, svoju budúcnosť stále vidí v Texase.

Nowitzki odohral za Mavericks všetkých 21 sezón, najviac v jednom drese v histórii súťaže. Týmto počinom zároveň vyrovnal aj rekord NBA v ich celkovom počte. Okrem neho vydržali toľko rokov v profilige iba Vince Carter, Robert Parish, Kevin Garnett a Kevin Willis). Niekoľko mesiacov, počas ktorých nevstúpil na palubovku domácej arény American Airlines Center, sa mu zdalo ako večnosť. "Bolo to extrémne zvláštne. Chýba mi toto miesto, chýbajú mi Mavs, chýbajú mi súťažne zápasy, ale to je skrátka život. Všetko sa raz musí skončiť. Užívam si čas s priateľmi a rodinou. Pred pandémiou som tiež veľa cestoval," povedal Nowitzki na oficiálnom webe svojho bývalého klubu.


Pred niekoľkými mesiacmi dostal pracovnú ponuku od niekdajšieho spoluhráča Ricka Nasha. Pozíciu jeho asistenta v tíme Nets však s vďakou odmietol: "Myslím si, že je pre mňa prirodzené pokračovať v Dallase. Toto mesto a organizácia si získali moje srdce a po toľkých rokoch sem už jednoducho patrím. Musím však prezradiť, že koučovanie ma v súčasnosti príliš neláka, ale nikdy nehovorte nikdy."


Tagy: Dirk Nowitzki

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/LM Otero

DISKUSIA