Bombastická novinka pre fanúšikov F1: Žiaden odchod, Iceman ešte nepovedal posledné slovo!

Kimi RäikkönenKimi Räikkönen Zdroj: SITA/AP/Mark Sutton

MILÁNO – Vedenie tímu Alfa Romeo v piatok potvrdilo, že v jeho kokpite bude aj v novej sezóne motoristického seriálu MS F1 sedieť duo Kimi Räikkönen a Antonio Giovinazzi.

Štyridsaťjedenročný Fín je rekordér v počte odjazdených veľkých cien. Na konte ich má už 324 a budú pribúdať aj v nasledujúcej sezóne: "Stále tu pracuje mnoho ľudí, ktorí tu boli už v roku 2001, keď som začínal. V tíme je navyše jedinečná atmosféra, vďaka ktorej mám motiváciu pokračovať aj v mojej sezóne s poradovým číslom 19."

S predĺžením kontraktu je spokojný aj šéf stajne Frederic Vasseur: "S Räikkönenom máte istotu, že z auta, ktoré má k dispozícii, dostane vždy sto percent. Navyše je ozajstný líder a vzor pre svojich kolegov." Naďalej ním bude 26-ročný Talian Giovinazzi: "Tím do mňa vložil veľkú dôveru a robím všetko pre to, aby som mu ju splatil. Aj s mojou pomocou sa nám podarilo dosiahnuť niekoľko dobrých výsledkov. Pred nami je však ešte dlhá cesta a máme ciele, ktoré chceme spoločne dosiahnuť."

Alfe Romeo patrí v Pohári konštruktérov priebežné desiate miesto. V poradí jazdcov je Giovinazzi šestnásty, Räikkönenovi patrí sedemnásta priečka. Svoje postavenie môžu zlepšiť už túto nedeľu, keď je na programe Veľká cena regiónu Emilia-Romagna v talianskej Imole, trináste zo sedemnástich tohtosezónnych podujatí. Informovala o tom agentúra DPA.

Viac o téme: Kimi Räikkönen Alfa Romeo Antonio Giovinazzi
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Mark Sutton; VIDEO: YouTube/FORMULA 1
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články