Šport sa nachádza v zložitej situácii: Reprezentačný lodivod sa vzdal celého platu!

Na snímke tréner slovenskej reprezentácie žien Marco Fenoglio sa lúči s divákmiNa snímke tréner slovenskej reprezentácie žien Marco Fenoglio sa lúči s divákmi Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenská volejbalová federácia v súvislosti so zmenami v medzinárodnom kalendári v uplynulom období riešila aj úpravu zmluvných vzťahov s trénermi reprezentačných tímov žien a mužov. S Marcom Fenogliom a Marekom Kardošom a ich realizačnými tímami sa vedenie SVF dohodlo na úprave zmlúv.

Pre pandémiu koronavírusu sa v máji a júni tohto roka neuskutočnila Zlatá európska liga, kvalifikáciu na majstrovstvá Európy 2021 odložila Európska volejbalová konfederácia (CEV) z augusta a úvodu septembra na január. Ženská reprezentácia SR, ktorú vedie Talian Fenoglio, v lete neabsolvovala spoločný program, muži pod vedením nového realizačného tímu na čele s Kardošom sa na tri týždne stretli v Nitre na kontrolnom zraze.

Keďže ženská reprezentácia v tomto roku nemala žiadny program, tréner Fenoglio, ako aj jeho asistent Stefano Micoli, sa podobne ako kormidelník slovenských hokejistov Craig Ramsay vzdali celého platu za rok 2020. "Chcel by som vyzdvihnúť korektnosť všetkých zainteresovaných, ktorí sa v tejto ťažkej situácii vzdali svojich nárokov v súvislosti s plnením zmlúv. V rámci ženskej reprezentácie sa Marco Fenoglio aj jeho asistent Stefano Micoli vzdali všetkých odmien za rok 2020 a v priebehu posledných týždňov sme veľmi korektne dohodli podmienky na rok 2021. Základným cieľom je postup na ME, čo by predĺžilo platnosť zmluvy na zvyšnú časť sezóny, ktorej súčasťou je aj opcia na rok 2022 v prípade postupu na majstrovstvá sveta," povedal športový riaditeľ SVF Marek Rojko pre web Slovenskej volejbalovej federácie.

"V realizačnom tíme mužskej reprezentácie sme upravili zmluvy iba na obdobie letného kontrolného zrazu a zároveň sme upravili podmienky zmlúv, pričom všetky pokračujú aj v roku 2021 podľa dohodnutých časových súvislostí," dodal Rojko. V prípade, že sa sezóna 2021 odohrá so všetkými plánovanými akciami, slovenské tímy bude čakať najviac nahustený medzinárodný program za ostatné roky. V januári by sa mala formou dvoch turnajov uskutočniť spomenutá kvalifikácia ME 2021, v máji a júni Zlatá európska liga, v auguste a septembri v prípade postupu aj šampionáty EuroVolley a na jeseň avizovaná kvalifikácia o postup na MS 2022.

Viac o téme: Marek Kardoš Marco Fenoglio
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články