Maradona dostal k jubileu aj výhru svojich zverencov: Oslavy sa zúčastnil napriek karanténe

Diego Maradona
Diego Maradona

LA PLATA - K mnohým darčekom a gratuláciám pri oslave 60. narodenín dostal legendárny futbalista Diego Maradona aj víťazstvo svojich zverencov z klubu Gimnasia y Esgrima. Argentínsky tím zahájil domácu ligu po sedemmesačnej pauze zavinenej koronavírusom štýlovo, ale jeho tréner zápas nevidel. Na radu lekárov išiel po kratučkej oslave zo štadióna domov.

Maradona do sídla klubu v La Plata, ktorý trénuje od vlaňajšieho septembra, dorazil v piatok večer aj napriek tomu, že je v karanténe kvôli kontakte s osobou vykazujúcou príznaky koronavírusu. Pred ligovým duelom s tímom Patronato prevzal na uzavretom štadióne bez divákov niekoľko tort či pamätnú medailu a počul spievať pri štadióne fanúšikov "Happy Birthday". Priaznivci tiež pripravili na jeho počesť ohňostroj.

"Dnešok je mimoriadny deň. Sme veľmi radi, že môžeme pozdraviť tak skvelého hráča, ako je Diego," povedal predseda argentínskeho zväzu Claudio Tapia. Ďalším gratulantom bol napríklad šéf tamojšej ligy Marcelo Tinelli. Než ale zápas Gimnasia proti Patronatu začal, odišiel Maradona domov, a výhru 3:0 tak nevidel.

Na počesť jedného z najlepších futbalistov všetkých čias a majstra sveta z roku 1986 tiež visí na slávnej triede Avenida v centre Buenos Aires sto metrov dlhý billboard.


Tagy: Diego Maradona

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Marcos Brindicci

DISKUSIA