FOTO Shiffrinová opäť na svahu: Posledný rok bol ako boj s vlnami, neustále lapám po dychu

Americká zjazdárka Mikaela Shiffrinová
Americká zjazdárka Mikaela Shiffrinová

DENVER - Lyžiarska hviezda Mikaela Shiffrinová by sa chcela k pretekom vrátiť 21. a 22. novembra pri dvoch slalomoch Svetového pohára vo fínskom Levi. Dvadsaťpäťročná Američanka teraz dáva dokopy zranený chrbát, kvôli ktorému vynechala začiatok Svetového pohára v rakúskom Söldene.

"Zlepšuje sa to. Rehabilitujem a chodím na fyzioterapiu a mala by som čoskoro znova lyžovať, pretekať v novembri. To je môj cieľ," uviedla dvojnásobná olympijská víťazka v rozhovore pre Olympic Channel.

Päťnásobná majsterka sveta chce pred pretekmi v Levi absolvovať niekoľko tréningov, takže bude vedieť, ako na tom je. "Ak by som cítila bolesť, tak by som potrebovala o niečo viac času, ale nemyslím si, že by som cítila bolesť. Bude to fungovať," poznamenala optimisticky. "Malý krok, ale predsa krok," napísala pod piatkovú fotografiu zo svahu.

Trojnásobná víťazka Svetového pohára v minulom ročníku elitného seriálu, ktorý bol predčasne ukončený kvôli koronavírusu, skončila druhá napriek tomu, že od februára po náhlom úmrtí otca nepretekala.

To bola druhá osobná rana, ktorú za posledných dvanásť mesiacov utrpela. Vlani v októbri jej zomrela babička. Shiffrinová opísala posledný rok ako boj s vlnami, pri ktorom má dostatok vzduchu len na prežitie, ale neustále lapá po dychu. "Viem, že sú ľudia, čo zažívajú aj horšie veci. Musíte byť vďační za to, čo stále máte, rodinu, ktorú stále máte, hľadať niečo, na čo sa stále môžete tešiť. Snažiť sa mať pokiaľ možno taký pohľad," zverila sa.


Tagy: Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
TASR/AP/Marco Trovati

DISKUSIA