VIDEO Dudov Kolín siahal proti Bayernu na bod, Dortmund triumfoval na ihrisku nováčika

Hráči Bayernu oslavujú gólHráči Bayernu oslavujú gól Zdroj: SITA/Christian Kaspar-Bartke/Pool via AP

KOLÍN NAD RÝNOM - V 6. kole nemeckej futbalovej Bundesligy prehral 1. FC Kolín v základnej jedenástke s Ondrejom Dudom s Bayernom Mníchov 1:2. Slovenský reprezentant odohral celý zápas.

Bavori rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, ktorý po góloch Thomasa Müllera z pokutového kopu a Serge Gnabryho vyhrali 2:0. V 82. minúte zdramatizoval duel Dominick Drexler, ale hostia stratu bodov nepripustili.

Borussia Dortmund triumfovala na ihrisku nováčika súťaže Amrinie Bielefeld 2:0, keď o oba jej góly sa postaraô v druhom polčase stopér Mats Hummels. Čakanie na prvý bod v tejto sezóne stále trvá v Mainzi, ktorý prehral na pôde Augsburgu 1:3.

Vo večernom súboji zvíťazila Borussia Mönchengladbach nad Lipskom 1:0. Slovenský stredopoliar László Bénes nefiguroval na súpiske Borussie.

Borussia Mönchengladbach - RB Lipsko 1:0 (0:0)
Gól: 60. Wolf

1. FC Kolín - Bayern Mníchov 1:2 (0:1)
Góly: 82. Drexler - 13. Müller (z 11 m), 45.+1 Gnabry. /O. Duda (1. FC Kolín) hral celý zápas/

Arminia Bielefeld - Borussia Dortmund 0:2 (0:0)
Góly: 53. a 71. Hummels.

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 1:1 (0:0)
Góly: 65. Silva - 51. Sargent.

Augsburg - FSV Mainz 3:1 (1:0)
Góly: 80., 90.+1 Hahn, 40. Vargas, - 64. Onisiwo.

Viac o téme: Borussia Dortmund Arminia Bielefeld FC Bayern Mníchov 1. FC Kolín