PSG zvládol generálku na šláger Ligy majstrov: Je veľmi dôležité, aby sme si zvykli na víťazstvá

Ander Herrera a jeho gólové oslavyAnder Herrera a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - David Vincent

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain síce prehrali úvodné dva zápasy novej sezóny francúzskej Ligue 1, no odvtedy pokračujú bez zaváhania. V sobotu triumfovali na ihrisku Nantes 3:0, víťaznú sériu natiahli na sedem stretnutí a s 21 bodmi a skóre 23:3 sú na čele tabuľky.

Zverenci trénera Thomasa Tuchela mali duel na Stade de la Beaujoire od začiatku pod kontrolou. V prvom polčase sa im síce nedarila koncovka, keď ani jednu strelu nenamierili medzi tri žrde, no v druhom si to vynahradili. O góly sa postarali Ander Herrera, z penalty Kylian Mbappe a Paolo Sarabia. "V druhom polčase sme našli viac riešení pre naše kombinácie a tým pádom sa Nantes ťažšie bránilo. Musíme si aj naďalej veriť a snažiť sa vyhrať každý zápas. Občas musíme byť trpezlivejší," povedal tréner pre oficiálnu stránku klubu.

Tuchel spravil oproti výhre v LM nad Istanbulom Basaksehir (2:0) šesť zmien v zostave. Chýbal v nej aj zranený brazílsky útočník Neymar, ktorý má problém s priťahovačom na stehne a mal by chýbať až do reprezentačnej prestávky. "Neočakávame, že všetko bude stále veľkolepé a perfektné, no som veľmi šťastný, že sme vyhrali. Spravili sme veľa zmien, pretože sme cítili, že je to potrebné," dodal.

Nantes, ktoré nastúpilo bez pravidelnej obrannej štvorice, keďže traja hráči sú v karanténe a štvrtý sa vykartoval, mohlo zdramatizovať duel v 70. minúte za stavu 0:2. Mladý obranca PSG Colin Dagba fauloval v šestnástke Marcusa Coca, no penaltu Abdoula Kadera Bambu chytil Keylor Navas. Parížania tak počas sedemzápasovej víťaznej šnúry v lige dali 23 gólov a inkasovali iba jediný. Na čele tabuľky majú trojbodový náskok pred Lille, ktoré má k dobru nedeľňajší súboj s Olympique Lyon. Osemnásť bodov nazbieralo aj tretie Rennes.

PSG čaká cez týždeň dôležitý súboj v Lige majstrov, v stredu ho na svojom štadióne privíta RB Lipsko. "Je pre nás veľmi dôležité, aby sme si zvykli na víťazstvá. Musíme v tom pokračovať. Teraz nás čaká dôležitý zápas v Nemecku, vieme, aké silné je Lipsko. Majú kvalitný tím a musíme sa na nich pripraviť," uviedol Herrera.

Viac o téme: PSG FC Nantes Thomas Tuchel