Krutá rana pre domáci tím pred štartom Nemeckého pohára: Najväčšie osobné sklamanie, aké som zažil

Tréner nemeckej hokejovej reprezentácie Toni Söderholm na striedačke
Tréner nemeckej hokejovej reprezentácie Toni Söderholm na striedačke

KREFELD - Tréner nemeckej hokejovej reprezentácie Toni Söderholm mal pozitívny test na koronavírus a nepovedie tím na Nemeckom pohári, ktorý sa bude hrať od štvrtka do nedele v Krefelde. Nemecký hokejový zväz uviedol, že štyridsaťdvaročný fínsky kouč ešte nebol v kontakte s hráčmi, takže nie je ohrozené konanie turnaja.

"Toto je rozhodne najväčšie osobné sklamanie, aké som ako hráč alebo tréner zažil," uviedol Söderholm. Namiesto neho budú na striedačke mužstva tréner osemnástky Steffen Ziesche a kouč Bremerhavenu Thomas Popiesch. Vicemajster sveta z roku 2007 Söderholm viedol národný tím naposledy vlani práve na Nemeckom pohári, ďalšie reprezentačné akcie po tom odpadli kvôli koronavírusovej pandémii.

Tradičný prípravný turnaj sa bude hrať prvýkrát od úvodného ročníka v roku 1978 len s tromi účastníkmi, potom čo štart odriekli reprezentácie Ruska, Slovenska, Švajčiarska a Nórska. Popri A tíme Nemecka sa sa na turnaji predstavia výber zložený z mladých a perspektívnych domácich hráčov nazvaný Top Team Peking a jediný zahraničný účastník Lotyšsko.


Tagy: Nemecko Nemecký pohár Toni Söderholm

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA