VIDEO Rubľov zdolal aj senzačného premožiteľa Djokoviča: Piata trofej priniesla aj Turnaj majstrov

Andrej Rubľov získal vo Viedni už piatu tohtoročnú trofej
Andrej Rubľov získal vo Viedni už piatu tohtoročnú trofej

VIEDEŇ - Vo výbornej forme hrajúci ruský tenista Andrej Rubľov porazil vo finále vo Viedni 6:4, 6:4 Taliana Lorenza Sonega a získal piaty titul v sezóne, čo tento rok žiadny iný hráč nedokázal. Dvadsaťtriročný moskovský rodák sa vďaka tomu prvýkrát v kariére kvalifikoval na Turnaj majstrov do Londýna.

Rubľov aktuálne zažíva skvelé obdobie. Z posledných dvadsiatich zápasov prehral iba jediný, vo štvrťfinále Roland Garros s Grékom Stefanosom Tsitsipasom, a počas tohto obdobia získal tituly v Hamburgu, Petrohrade a teraz vo Viedni. V januári pred koronavírusovou prestávkou triumfoval v Dohe a Adelaide.

Piatym tohtoročným turnajovým prvenstvom Rubľov prekonal svetovú jednotku Novaka Djokoviča zo Srbska, ktorý v rakúskej metropole nečakane vypadol vo štvrťfinále so Sonegem. Zároveň prvý ruský víťaz viedenského turnaja vyrovnal Djokovičovu bilanciu 39 vyhratých zápasov v sezóne. K titulu Rubľov dokráčal bez straty podania počas celého týždňa.

"Je to pre mňa špeciálny turnaj, pretože moja babička bola Rakúšanka, takže mám rakúsku krv. Naozaj si tohto titulu veľmi vážim," povedal Rubľov po tom, čo získal trofej a šek na 105 240 eur.

Dvadsaťpäťročný Sonego zostal tesne pod vrcholom na turnaji, do ktorého sa pôvodne ani nekvalifikoval. Turínsky rodák sa dostal do hlavnej súťaže až ako lucky loser po odhlásení Diega Schwartzmana.

O poslednom účastníkovi Turnaja majstrov sa rozhodne budúci týždeň na Masters v Paríži.

Andrej Rubľov (Rus.-5) - Lorenzo Sonego (Tal.-6) 6:4, 6:4


Tagy: Andrej Rubľov Lorenzo Sonego ATP Viedeň 500

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Ronald Zak; Video: Tennis TV

DISKUSIA