Koniec šesťnásobného šampióna Hamiltona v efjednotke? Cítim sa silný a skvele, ale...

Lewis Hamilton a jeho víťazné oslavy po ďalšom triumfe
Lewis Hamilton a jeho víťazné oslavy po ďalšom triumfe

IMOLA - Šesťnásobný majster sveta Lewis Hamilton nevie, či bude aj v budúcej sezóne pokračovať vo Formule 1. Tridsaťpäťročný britský pilot to vyhlásil po víťazstve vo Veľkej cene Emilie-Romagny, v ktorej urobil ďalší krok k vyrovnaniu rekordného počtu titulov slávneho Michaela Schumachera.

Hamilton vylepšil vlastný rekord 93. víťazstvom v kariére a Mercedesu pomohol získať rekordný siedmy titul v Pohári konštruktérov za sebou. Jeho budúcnosť je ale zatiaľ nejasná. "Neviem, či tu budem," citovala agentúra Reuters britského pilota, ktorému na konci roka vyprší zmluva a na novej sa s vedením ešte nedohodol.

Veľa bude záležať aj na tom, či tím aj naďalej povedie Toto Wolff, ktorý už niekoľkokrát o uvoľnení miesta na čele Mercedesu hovoril. "Cítim sa silný a skvele, ale rovnako ako Toto hovoril o živote po formule, tak ja mám už tiež nejakú predstavu," vyhlásil Hamilton.

"Chcel by som tu ešte v budúcej sezóne pretekať, ale záruka žiadna nie je. Okrem pretekania mám veľa záujmov, ktoré ma bavia, takže uvidíme, ako to dopadne," pridal Hamilton, na ktorého vyhlásenie ešte v Imole zareagoval Wolff a upozornil, že išlo o slová pod vplyvom emócií po zisku rekordného titulu.

"Dúfam, že sa to nestane. Myslím, že by sme mali poriadne divoký trh s jazdcami," uviedol Wolff k možnosti Hamiltonovho odchodu z Mercedesu. Nemecká stajňa má ale už podobnú skúsenosť za sebou, keď v roku 2016 len pár dní po zisku titulu ukončil kariéru Nico Rosberg.

"Myslím, že nikdy nemáte istotu. Napríklad Niki Lauda v sedemdesiatych rokoch. Pokojne sa mohlo stať, že by v piatok alebo v sobotu na pretekoch vstal a vyhlásil, že už ho to nebaví. Stať sa to môže každému, ale my chceme pokračovať spoločne. Ja, Lewis a celý tím. Ešte sme neskončili," vyhlásil Wolff.


Tagy: Lewis Hamilton Toto Wolff Veľká cena Emilie-Romagny F1

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Luca Bruno; Video: Sky Sports F1

DISKUSIA