Ďalšia pohroma pre cyklistiku: Šéfoval aj Saganovi, teraz priznal smutnú realitu!

Bjarne Riis
Bjarne Riis

KODAŇ - Cyklistický tím NTT Pro Cycling, za ktorý jazdí Roman Kreuziger, po tejto sezóne pravdepodobne skončí. Manažér stajne Bjarne Riis v rozhovore pre dánsky denník Ekstra Bladet uviedol, že nie je na obzore žiadny nástupca odchádzajúceho titulárneho sponzora a pokračovanie tímu nepovažuje za reálne.

"Aktuálne to vyzerá tak, že žiadny tím v budúcej sezóne nepovediem. Taká je situácia. Nemáme sponzora a času nie je veľa, takže to nevyzerá príliš dobre," uviedol Riis k avizovanému odchodu japonskej telekomunikačnej spoločnosti NTT. "Toto je jednoducho realita a nič s tým nenarobím," dodal päťdesiatšesťročný Dán, ktorý neočakáva, že by sa v najbližšej dobe našiel sponzor, ktorý by tím zachránil.

Bývalý cyklista a manažér úspešnej stajne Tinkoff-Saxo, v ktorej pôsobil aj Peter Sagan, prišiel do tímu, ktorý predtým niesol názvy Dimension Data a MTN-Qhubeka, na začiatku tohto roka. Pôvodne sa očakávalo, že by sa jeho spoločnosť Virto Cycling do tímu zapojila aj vlastnícky, napokon však v septembri podľa dánskych médií rokovanie padlo a majiteľom zostal iba Juhoafričan Doug Ryder.

Tridsaťštyriročný Kreuziger jazdí za NTT od minulého roka a tento rok mu končí dvojročná zmluva.


Tagy: Roman Kreuziger Bjarne Riis NTT Pro Cycling

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA