VIDEO Fulham má prvé ligové víťazstvo v sezóne, Leeds musí rozdýchať výprask od líšok

Ola Aina (v strede) oslavuje gól so spoluhráčmiOla Aina (v strede) oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/Clive Rose/Pool via AP

LONDÝN - Futbalisti Fulhamu dosiahli prvé víťazstvo v tejto sezóne najvyššej anglickej súťaže. V pondelkovom stretnutí 7. kola zdolali na svojom ihrisku West Bromwich Albion 2:0. Domáci rozhodli v prvom polčase, keď sa medzi 26. a 30. minútou presadili Bobby Reid a Ola Aina. V bránke Fulhamu dostal pred Slovákom Marekom Rodákom opäť prednosť Alphonse Areola.

Fulham sa dostal na 17. miesto v tabuľke pred West Bromwich, ktorý si na prvý trojbodový zápis v ročníku musí počkať.

Hráči Leicestru City po dvoch prehrách bodovali naplno. Na pôde Leedsu triumfovali 4:1 a posunuli sa na priebežné tretie miesto v tabuľke Premier League. Hostia viedli po prvom polčase 2:0 vďaka Harveymu Barnesovi a Yourimu Tielemansovi, po zmene strán skorigoval Stuart Dallas, ale Leicester pridal aj tretí a štvrtý zásah. Gólovú poistku pridal Jamie Vardy a definitívne uzavrel skóre Tielemans z jedenástky.

Fulham - West Bromwich Albion 2:0 (2:0)
Góly: 26. Rein, 30. Aina