Po desivej nehode ho čaká ďalšia operácia: Jakobsen má smelé plány s návratom do sedla

Fabio Jakobsen
Fabio Jakobsen

AMSTERDAM - Holandský cyklista Fabio Jakobsen by sa mal v novembri opäť vrátiť na bicykel. Dvadsaťštyriročný pretekár tímu Deceuninck-QuickStep pauzuje od hrozivej havárie na pretekoch Okolo Poľska.

Holandský šprintér utrpel vážne zranenia v záverečnom špurte úvodnej etapy, keď ho vytlačil do bariér jeho krajan Dylan Groenewegen. Priamo na mieste ho museli oživovať a niekoľko dní strávil v umelom spánku. Pred mesiacom absolvoval operácia tváre, počas zákroku použili kúsok kosti z panvy na rekonštrukciu ústnej dutiny. Operácia bola podľa všetkého úspešná a Jakobsenovi už vybrali stehy.

"Štyri týždne po rekonštrukcii mojej hornej a dolnej čeľusti nastal čas, aby išli stehy von. Proces hojenia prebieha dobre. Transplantovaná kosť musí počas nasledujúcich štyroch mesiacov zosilnieť a spevnieť. Ďalšia operácia je naplánovaná na rok 2021," citoval ho portál Cyclingnews.

Jakobsenovi by mali začiatkom budúceho roka implantovať novú sadu zubov, keďže po havárii mu zostal jediný a jeho tržné zranenia na tvári si vyžiadali 130 štichov. Medzitým by sa mal opäť posadiť na bicykel: "Za pár týždňov by sa mi mala uzdraviť panva a potom môžem opäť začať pomaly trénovať na bicykli."


Tagy: Okolo Poľska Dylan Groenewegen Fabio Jakobsen Deceuninck-QuickStep

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA