VIDEO Real sa v šlágri s Interom dočkal prvého triumfu, ukrajinský majster schytal krutú facku!

Sergio Ramos a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiSergio Ramos a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

MADRID - Real Madrid zdolal v B-skupine doma Inter Miláno 3:2 a zaznamenal prvú výhru.

V Madride otvoril skóre v 25. minúte francúzsky útočník Karim Benzema, ktorý využil chybnú spätnú prihrávku Interu. Na 2:0 zvýšil hlavou po rohu Sergio Ramos, no hosťom sa podarilo znížiť vďaka pohotovému zakončeniu Lautara Martineza. V druhom polčase sa Interu podarilo vyrovnať vďaka Ivanovi Perišičovi, ale duel rozhodla pekná strela domáceho Rodryga. Na lavičke talianskeho tímu sedel celý zápas slovenský obranca Milan Škriniar, ktorý sa k mužstvu vrátil po pozitívnom teste na koronavírus.

Lautaro Martínez Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

Šachtar s krutým debaklom

Futbalisti Borussie Mönchengladbach deklasovali v utorňajšom zápase 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 v Kyjeve Šachtar Doneck 6:0. Hetrikom sa o to pričinil francúzsky útočník Alassane Plea. Nemecký klub vedie tabuľku B-skupiny s 5 bodmi, keď zaknihoval prvé víťazstvo po predchádzajúcich remízach 2:2 s Interom Miláno aj Realom Madrid.

Hostia rozhodli duel už v prvom polčase. V ňom dva góly strelil Plea, jeden alžírsky obranca Ramy Bensebaini a vlastný gól si dal Valerij Bondar. Disponovaný Plea najprv už v 8. minúte pohotovo zakončil center z pravej strany a potom v 26. minúte zvýšil na 3:0 nádhernou strelou do pravého horného rohu domácej brány. Medzitým si strelu Christopha Kramera zrazil do vlastnej brány Bondar.

Alassane Plea a jeho Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/AP - Efrem Lukatsky

Hostia v druhom polčase dielo skazy pre domácich dokonali gólom kapitána Larsa Stindla a hetrik skompletizoval Plea. Na lavičke náhradníkov hostí presedel celý zápas slovenský reprezentant László Bénes.

B-skupina:

Šachtar Doneck - Borussia Mönchengladbach 0:6 (0:4) - hralo sa v Kyjeve
Góly: 8., 26. a 79. Plea, 17. Bondar (vlastný), 44. Bensebaini, 65. Stindl. Rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)
/L. Bénes (Borussia) na lavičke náhradníkov/

Real Madrid - Inter Miláno 3:2 (2:1)
Góly: 25. Benzema, 33. Ramos, 80. Rodrygo - 35. Martínez, 68. Perišič. Rozhodoval: Turpin (Fr.)