Anketu Športovec mesiaca október ovládol suverénne Matej Tóth: Napriek opatreniam sa oplatí makať!

Zdroj: Športovec mesiaca

BRATISLAVA - Vďaka Slovenskému olympijskému a športovému výboru sa od októbra 2020 opätovne spustilo hlasovanie v ankete Športovec mesiaca, v ktorej hlasujú nielen členovia mediálnej a edičnej komisie SOŠV, ale aj zástupcovia športových redakcií celoslovenských médií a poprední predstavitelia SOŠV. Aj v mesiaci november mohol každý hlasovať iba za jedno meno z nominovaných úspešných športovcov, či kolektívov.

S náskokom 9-tich hlasov pred Petrom Saganom tentoraz jednoznačne zvíťazil zástupca „kráľovnej športu“, olympijský víťaz v chôdzi na 50km z brazílskeho Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth.

Víťazstvo v ankete mu prinieslo jeho celkovo štvrté víťazstvo na Dudinskej päťdesiatke 24.októbra, ktoré však chutilo určite neobyčajne, keďže výsledným časom 3:41:15h nielen zvíťazil v najlepšom svetovom výkone roka, ale navyše splnil limit pre budúcoročné OH v Tokiu, čím sa stal vôbec prvým  slovenským atlétom s istotou účasti na olympiáde v Japonsku!

Matej Tóth počas 39. Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

A čo na víťazstvo v ankete hovorí Matej Tóth? "Veľmi sa teším. Naposledy sa mi to podarilo v auguste 2016 po OH, takže je to pre mňa veľká motivácia do olympijskej prípravy. Verím, že je to povzbudenie pre všetkých, že aj napriek opatreniam, rušeniu pretekov sa oplatí makať a po každej búrke vyjde slnko."

Viac o téme: Matej Tóth Športovec mesiaca
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Športovec mesiaca
  • Zdroj: športky

Súvisiace články