Slávny český kapitán ukončil kariéru: Pýšiť sa môže titulom majstra sveta!

Tomáš Rolinek (vpravo) a Jaromír Jágr s vytúženou trofejouTomáš Rolinek (vpravo) a Jaromír Jágr s vytúženou trofejou Zdroj: TASR/AP

PARDUBICE - Český hokejový útočník Tomáš Rolinek ukončil aktívnu kariéru. Jej vrchol dosiahol v roku 2010, keď v pozícii kapitána doviedol český tím k titulu majstrov sveta. Rolinek oznámil svoje rozhodnutie na tlačovej konferencii v Pardubiciach.

"Nie je to rozhodnutie zo dňa na deň, ale dozrievalo to dlhší čas. Po úspešnej operácii, po ktorej som zdravotne v poriadku, som si myslel, že sa vrátim. Pre Covid-19, opatrenia a absenciu tréningov, som si uvedomil, že by som nemohol byť stopercentne pripravený na sezónu. Pritom som už dlho vedel, že by to bola moja posledná sezóna," poznamenal 40-ročný Rolinek, ktorého profesionálna kariéra sa odvíjala iba v dvoch ligách - najvyššej českej súťaži a KHL. V českej extralige odohral za materské Pardubice a Spartu Praha celkovo 744 zápasov, v ktorých získal 490 kanadských bodov za 185 gólov a 205 asistencií. V sezóne 2004/2005 získal s Pardubicami majstrovský titul.

V rokoch 2008-2012 pôsobil v KHL, v ktorej obliekal dresy Magnitogorsku a Ufy. Štartoval na siedmich MS a na ZOH 2010. Zo svetového šampionátu 2010 v Nemecku má titul majstra sveta, v roku 2006 získal striebro, z MS 2014 má bronz.

Viac o téme: Česko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články