Tréner slovenskej dvadsaťjednotky v ťažkej situácii: Máme štyroch nakazených hráčov!

Tréner futbalovej reprezentácie SR do 21 rokov Jaroslav Kentoš
Tréner futbalovej reprezentácie SR do 21 rokov Jaroslav Kentoš

BRATISLAVA - Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov čakajú v novembri posledné dva zápasy kvalifikácie ME 2021. Mladí Slováci najskôr nastúpia 12. novembra o 15.00 h (12.00 SEČ) v Tbilisi proti Gruzíncom a následne 17. novembra o 17.00 h privítajú v Nitre rovesníkov z Lichtenštajnska. Trénerovi Jaroslavovi Kentošovi však pred zápasmi robí starosti koronavírus.

Ako Kentoš priznal na stredajšom brífingu, v nominácii je niekoľko hráčov, ktorí mali pozitívny test. Tréner však nekonkretizoval, či ide o hráčov zo základnej nominácie alebo o náhradníkov. "Máme nakazených hráčov, ale nechcem ich mená konkretizovať. Momentálne sú štyria. Nákaza ide postupne, niektorí boli nakazení už skôr."

Zápas v Gruzínsku bude súbojom o 3. miesto tabuľky 2. kvalifikačnej skupiny. Slováci sú aktuálne s deviatimi bodmi na 4. priečke, Gruzínci sú tretí a majú o tri body viac. "Mám v hlave alternatívy zostavy v Gruzínsku, o Lichtenštajnsku ešte nerozmýšľam. Uvidíme, ako tam dopadneme a aký bude zdravotný stav hráčov," povedal Kentoš.

V zostave SR sú aj stredopoliar Tomáš Suslov a Dávid Strelec, obaja však figurujú aj v širšom výbere A-mužstva. "Dohoda s trénerom áčka Štefanom Tarkovičom je jasná. Ak sa rozhodne donominovať ich, my sa potom zariadime. Ak nie, tak samozrejme nastúpia za nás," vysvetlil Kentoš.

V aktuálnej nominácii sú všetci hráči, o ktorých mal Kentoš záujem. Figurujú v nej aj dvaja nováčikovia, Matej Trusa z Michaloviec a Timotej Múdry z MFK Ružomberok. "Myslím si, že problémy pri výbere hráčov až na koronavírus sme nemali. Verím, že do začiatku zrazu bude všetko v poriadku. Chceme vidieť aj chalanov, ktorí prichádzajú do úvahy v ďalšej kvalifikácii, preto sme povolali aj Mateja a Timoteja. Zaujali nás výkonmi, chceme ich vidieť."

Naposledy sa výber SR do 21 rokov predstavil vo Francúzsku, kde s favoritom prehral 0:1. Hráči sa od tohto dobrého výkonu chcú odraziť aj do najbližších zápasov. "Celkovo bol náš výkon vo Francúzsku lepší, ako trebárs vo Švajčiarsku. Na výkon v druhom polčase chceme určite nadviazať a chceme sa o neho opierať," dodal tréner SR.
      
nominácia SR 21 na zápasy s Gruzínskom a Lichtenštajnskom:

brankári: Dávid Šípoš (FC Nitra), Samuel Petráš (MŠK Žilina), Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok)

obrancovia: Lukáš Fabiš (FC Nitra), Branislav Sluka, Kristián Vallo (obaja MŠK Žilina), Martin Šulek (AS Trenčín), Dominik Špiriak (FK Pohronie), Gergely Tumma (Spartak Trnava), Ivan Mesík (FC Nordsjaelland), Alexander Mojžiš (MFK Ružomberok), Matúš Vojtko (MFK Zemplín Michalovce)

stredopoliari: Miroslav Gono, Dávid Ďuriš (obaja MŠK Žilina), Peter Pokorný (SKN St. Pölten), Christián Herc (MFK Karviná), Matúš Kmeť, Timotej Múdry (obaja MFK Ružomberok), Jakub Kadák (AS Trenčín), Tomáš Suslov (FC Groningen), Marián Chobot (FC Nitra)

útočníci: Dávid Strelec (Slovan Bratislava), Ladislav Almási (MFK Ružomberok), Matej Trusa (MFK Zemplín Michalovce)

náhradníci: Benjamín Száraz (DAC 1904 Dunajská Streda), Martin Vantruba (FC Nordsjaelland), Peter Kováčik (FK Železiarne Podbrezová), Adrián Slávik (AS Trenčín), Jakub Švec, Matej Moško (obaja FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble), Peter Kolesár (Spartak Trnava), Martin Bednár (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Martin Adamec (FC Nitra), Martin Gamboš, Adam Kopas, Dominik Javorček, Patrik Myslovič, Ján Bernát, Patrik Iľko (všetci MŠK Žilina), Milan Kvocera (RKS Radomiak Radom), Mário Mrva, Matej Madleňák (obaja MFK Ružomberok), Marko Totka (FK Senica), Marek Fábry (Dukla Praha), Martin Adamec (OKS Odra Opole)


Tagy: Slovensko Jaroslav Kentoš

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Jakub Kotian

DISKUSIA