Obrovské problémy českého majstra pred duelom Európskej ligy: Káder museli doplniť hráčmi z béčka!

Jindřich Trpišovský Jindřich Trpišovský Zdroj: SITA/AP Photo/Martin Meissner

PRAHA - Slaviu Praha trápi pred štvrtkovým duelom futbalovej Európskej ligy s francúzskym OGC Nice výskyt koronavírusu v tíme. V utorok mali pozitívne testy traja hráči, v stredu pribudli ďalší dvaja a jeden člen realizačného tímu.

"Zošívaní" museli káder doplniť hráčmi z "béčka". "Do poslednej chvíle nemôžeme vedieť, s kým sa dá počítať. Je náročné sa pripravovať, no musíme sa s tým vyrovnať. Nepríjemné je to skôr pre hráčov, ktorí sa na poslednú chvíľu dozvedia, že nastúpia," povedal pre oficiálnu stránku úradujúceho českého majstra tréner Jindřich Trpišovský.

Slavia má v C-skupine po dvoch dueloch na konte tri body za víťazstvo nad Bayerom Leverkusen 1:0. Trpišovský neskladá zbrane a uspieť chce v domácom prostredí aj proti účastníkovi Ligue 1: "Máme k dispozícii štrnásť hráčov z hlavného kádra. Vyberieme tých najlepších a pokúsime sa stretnutie zvládnuť. Vieme, že nás čaká špičkový tím francúzskej ligy a bolo by ideálne mať proti nemu kompletný káder. Aj z tých, ktorých máme k dispozícii, poskladáme silnú jedenástku. Budeme mať však asi limitované možnosti pri striedaniach. Preto sa budeme modliť, aby sa nikto nezranil."

Viac o téme: SK Slavia Praha OGC Nice Jindřich Trpišovský
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Martin Meissner
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články