Bývalá česká svetová jednotka oznámila fanúšikom veľkú novinu: Tento rok by som zmazala!

Karolína PlíškováKarolína Plíšková Zdroj: TASR/AP

PRAHA - Česká tenistka Karolína Plíšková ukončila po sezóne spoluprácu s trénerom Danielom Vallverdúom, ktorý ju viedol od vlaňajšieho novembra a delila sa o neho sa Švajčiarom Stanom Wawrinkom.

Meno nového kouča, s ktorým sa bude pripravovať na budúci rok, šiesta hráčka svetového rebríčka neoznámila.

Dvadsaťosemročná Plíšková na sociálnych sieťach potvrdila, že októbrový turnaj v Ostrave, na ktorom vypadla už v druhom kole, bol jej posledný v sezóne. Zároveň uviedla, že od budúceho týždňa začne prípravu na nový rok, ale už bez Vallverdúa.

"Bohužiaľ kvôli časovým záväzkom sme sa spoločne dohodli, že už nebudeme spolupracovať. Chcela by som Danimu poďakovať za prácu a spoločne strávený čas. Bolo príjemné spoznať teba a tvoju rodinu a prajem ti v ďalšej kariére len to najlepšie!" odkázala Plíšková venezuelskému koučovi, ktorý viedol v minulosti tiež Tomáša Berdycha.

Bývalá svetová jednotka počas spolupráce s Vallverdúom na začiatku tohto roka obhájila titul na turnaji v Brisbane a po koronavírusovej pauze si ešte zahrala finále v septembri na antuke v Ríme.

Vôbec sa jej ale ako jednej zo spolufavoritek nedarilo na grandslamoch - na Australian Open vypadla v treťom kole a na US Open a preloženom Roland Garros dokonca ešte o kolo skôr. "Tento rok by som zmazala," povedala pred dvoma týždňami novinárom po vyradení v Ostrave s Ruskou Veronikou Kuděrmetovovou v poslednom zápase sezóny.

Plíškovej spolu s Vallverdúom pomáhala aj Ukrajinka Oľga Savčuková. O jej pokračovaní sa česká hráčka nezmienila.

Trénera Plíšková mení piaty rok po sebe. Po sezóne 2016 odišiel Jiří Vaněk a s jeho nástupcom Davidom Kotyzom sa rozišla po US Open 2017. Do augusta 2018 vydržala s Tomášom Krupom, ktorého nahradila Austrálčanka Rennae Stubbsová a od US Open sa k nej pridala Španielka Conchita Martínezová. S Austrálčankou ukončila spoluprácu vlani začiatkom mája a s wimbledonskou víťazkou z roku 1994 Martinezovou v novembri.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7
Viac o téme: Stan Wawrinka Kristína Plíšková Daniel Vallverdú
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články