VIDEO PSG padol v šlágri proti Lipsku, bojovník Škrtel dopomohol k senzačnému triumfu nad United

Martin Škrtel a Anthony MartialMartin Škrtel a Anthony Martial Zdroj: SITA/AP Photo

ISTANBUL - Futbalisti Paríža St. Germain prehrali v stredajšom zápase H-skupiny 3. kola Ligy majstrov 2020/2021 na pôde Lipska 1:2.

Lipsko odplatilo finalistovi predchádzajúceho ročníka vyradenie v semifinále (PSG vyhral 3:0). Hostia viedli od 6. minúty vďaka Angelovi Di Mariovi, ktorý mohol pridať aj druhý zásah, ale nepremenil penaltu. V závere polčasu vyrovnal Christopher Nkunku a po zmene strán rozhodol z jedenástky Emil Forsberg. Parížania dohrávali v oslabení, keď v 69. minúte videl druhú žltú kartu Idrissa Gueye a v nadstavenom čase aj Presnel Kimpembe.

Škrtelovci pokorili United

Basaksehir Istanbul dosiahol prvé víťazstvo v skupinovej fáze LM. Na svojom ihrisku zdolal Manchester United 2:1 a pripísal si prvé body v tomto ročníku. V domácom drese odohral celý duel aj slovenský stopér Martin Škrtel, ktorý v závere videl žltú kartu. Basaksehir sa dostal do vedenia už v 13. minúte, keď Edin Visca pri odkope našiel na polovici ihriska osamoteného Dembu Bu a ten zavŕšil sólo úvodným gólom stretnutia. V 40. minúte si úlohy otočili, Ba pustil prihrávku Deniza Türüca za seba a Viscan nedal brankárovi Deanovi Hendersonovi šancu. Hostia síce vzápätí znížili vďaka Anthonymu Martialovi, ale tri body zostali v Turecku. Basaksehir si pripísal pri svojej premiérovej účasti v skupinovej fáze LM prvý triumf.

Martin Škrtel (37) so Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/AP

H-skupina:

RB Lipsko - Paríž St. Germain 2:1 (1:1)
Góly: 42. Nkunku, 56. Forsberg (z 11 m) - 6. Di Maria. ČK: 69. Gueye, 90.+5 Kimpembe (obaja Paríž) obaja po 2. ŽK. Rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

Basaksehir Istanbul - Manchester United 2:1 (2:1)
Góly: 13. Ba, 40. Visca - 43. Martial. Rozhodoval: Massa (Tal.)