VIDEO Messi nasmeroval Barcelonu za očakávanou výhrou, Juventus suverénny u našich susedov

Jordi Alba a Viktor TsygankovJordi Alba a Viktor Tsygankov Zdroj: SITA/AP - Joan Monfort

BARCELONA - V "géčku" hráči FC Barcelona zdolali doma Dynamo Kyjev 2:1 a Juventus Turín vyhral v Budapešti nad Ferencvárosom 4:1, za domácich nastúpil v 73. minúte slovenský reprezentant Róbert Mak.

Barcelona sa dostala do vedenia už v 5. minte, keď Lionel Messi premenenou jedenástkou sám potrestal faul v šestnástke na svoju osobu. Na druhý zásah si "blaugranas" museli počkať do druhého polčasu. V úlohe zakončovateľa sa objavil Gerard Pique a hlavou trafil presne. Hosťom sa síce podarilo skorigovať, ale gól Viktora Cygankova mal iba kozmetický charakter. Barcelona je so stopercentnou bilanciou na čele tabuľky.

Gerard Piqué a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Joan Monfort

Druhý je Juventus, ktorý potvrdil úlohu favorita a zvíťazil v Budapešti nad Ferencvárosom 4:1. O dva zásahy v prvom polčase sa postaral Álvaro Morata, po zmene strán pridal tretí gól Paulo Dybala a Laša Dvali prekonal vlastného brankára. Mak sa dostal na ihrisko v 73. minúte a počas jeho prítomnosti strelil čestný úspech domácich Franck Boli.

G-skupina:

Ferencváros Budapešť - Juventus Turín 1:4 (0:1)
Góly: 90. Boli - 7. a 60. Morata, 73. Dybala, 81. Dvali (vlastný). Rozhodoval: Grinfeld (Izr.)