Po hororovej nehode prichádza extrémny trest: Tu išlo o život! Groenewegen musí odložiť bicykel

Fabio Jakobsen utrpel po páde vážne zranenia
Fabio Jakobsen utrpel po páde vážne zranenia

AMSTERDAM - Holandský cyklista Dylan Groenewegen čelí hrozbe deväťmesačného dištancu za spôsobenie pádu krajana Fabia Jakobsena na augustových pretekoch Okolo Poľska. Do konca týždňa má trest potvrdiť Medzinárodná cyklistická únia (UCI), uviedol portál cyclingnews.com s odvolaním sa na web Wielerflits.

Podľa zdroja už nezávislá arbitrážna komisia rozhodla o dĺžke suspendácie, tá bude platiť spätne od augusta až do 6. mája 2021. Groenewegenov tím Jumbo-Visma informáciu nekomentoval. Takto dlhý trest je okrem suspendácií za doping doteraz bezprecedentný. Tím aj jazdec sa voči nemu môžu odvolať na medzinárodný Športový arbitrážny súd (CAS).

Jakobsen utrpel vážne zranenia v záverečnom špurte úvodnej etapy pretekov v Katoviciach, keď ho Groenewegen vytlačil do bariér. Priamo na mieste ho museli oživovať a niekoľko dní strávil v umelom spánku. Pred mesiacom absolvoval operáciu tváre, počas zákroku použili kúsok kosti z panvy na rekonštrukciu ústnej dutiny. Operácia bola podľa všetkého úspešná a Jakobsenovi už vybrali stehy. Začiatkom budúceho roka ho čaká ďalšia operácia, počas ktorej mu majú implantovať novú sadu zubov, keďže po havárii mu zostal jediný a jeho tržné zranenia na tvári si vyžiadali 130 stehov. Medzitým by sa mal už opäť posadiť na bicykel.


Tagy: Dylan Groenewegen Fabio Jakobsen

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Tomasz Markowski; Video: Youtube

DISKUSIA