VIDEO Slavia si v Európskej lige pripísala ďalší cenný skalp, Neapol otočil zápas v Rijeke

Jan Kuchta a Peter Olayinka oslavujú gól Slavie Jan Kuchta a Peter Olayinka oslavujú gól Slavie Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha zvíťazili vo štvrtkovom zápase 3. kola Európskej ligy UEFA 2020/2021 nad Nice 3:2 a dostali sa na čelo C-skupiny. Smolný duel má za sebou slovenský reprezentant Michal Ďuriš, ktorý dostal červenú kartu a jeho Omonia Nikózia prehrala s Granadou CF 0:2.

Slávisti nastúpili na domáci duel bez viacerých futbalistov, keďže len pár dní pred štartom sa v tíme objavil koronavírus a tréner Jindřich Trpišovský musel doplniť káder hráčmi z B-tímu. Na jej hre to však nebolo veľmi poznať a už po štvrťhodine išla do vedenia. Jan Kuchta využil zaváhanie obrany hostí a zblízka otvoril skóre. V 33. minúte síce po peknej narážačke vyrovnal Amine Gouiri, no Slavia išla do šatní s náskokom. V 43. minúte sa presadil po rohu Abdallah Sima. Domaci mali viac z hry aj v ďalšom priebehu, súpera v druhom polčase takmer k ničom nepustili a v 71. minúte poistil ich triumf druhým gólom Kuchta. V nadstavenom čase ešte znížil Dan Ndoye. V druhom zápase skupiny zvíťazil Bayer Leverkusen na pôde Hapoel Beer Ševa 4:2 a rovnako ako český tím má na konte šesť bodov.

Radosť futbalistov Slavie Praha Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Prvé tri body do tabuľky D-skupiny získal poľský Lech Poznaň, ktorý si poradil doma so St. Liege 3:1. V jeho drese odohral celý duel slovenský stopér Ľubomír Šatka. Dramatický priebeh malo druhé stretnutie skupiny, v ktorom Benfica Lisabon privítala Glasgow Rangers. Domáci sa ujali vedenia už v 2. minúte, keď si dal vlastný gól Connor Goldson, no v 19. minúte prišli o skúseného stopéra Nicolasa Otamendiho, ktorý ako posledný muž fauloval unikajúceho útočníka. O päť minút prišlo vyrovnanie, keď si zrazil loptu do siete Diogo Goncalves. Hostia sa potom dostali do dvojgólového vedenia po zásahoch Glena Kamaru, a Alfreda Morelosa, ale oslabená Benfica dokázala vybojovať aspoň bod. V 77. minúte znížil Rafa Silva a v nadstavenom čase vyrovnal Darwin Nunez. Oba tímy majú na konte sedem bodov.

Na štvrtkový zápas E-skupiny jeho Omonie Nikózia s Granadou (0:2) nebude v dobrom spomínať slovenský reprezentačný útočník Michal Ďuriš, ktorý videl v 41. minúte za šlapák druhú žltú a následne červenú kartu a musel predčasne pod sprchy. Jeho krajan Tomáš Hubočan odohral celý duel. Omonia je na poslednom mieste tabuľky s jedným bodom. Granada má na čele dvojbodový náskok pred PAOK-om Solún, ktorý zdolal doma PSV Eindhoven 4:1.

V F-skupine sa Stanislav Lobotka tešil z triumfu jeho Neapola na pôde chorvátskej Rijeky 2:1. Klub spod Vezuvu figuruje na čele tabuľky, rovnako šesť bodov majú aj Alkmaar a Real Sociedad San Sebastian. V A-skupine triumfoval AS Rím doma nad CFR Kluž vysoko 5:0 a na konte má sedem bodov.

Stanislav Lobotka Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

Do jarného šestnásťfinále postúpia prví dvaja z každej skupiny, doplní ich v ňom osem tretích zo skupín Ligy majstrov. Finále EL sa v tejto sezóne bude hrať 26. mája 2021 v poľskom Gdansku.

3. kolo skupinovej fázy EL 2020/2021:
A-skupina:
AS Rím - CFR Kluž 5:0 (3:0)
Góly: 2. Mchitarjan, 24. Ibanez, 34. a 84. Mayoral, 89. Pedro

B-skupina:
Rapid Viedeň - Dundalk FC 4:3 (1:1)
Góly: 22. Ljubicic, 79. Arase, 87. Hofmann, 90.+1 Demir - 7. Hoban, 81. a 90.+6 McMillan (oba z 11m),

C-skupina:
Hapoel Beer Ševa - Bayer Leverkusen 2:4 (2:2)

/Šatka za domácich celý zápas/

Benfica Lisabon - Glasgow Rangers 3:3 (1:2)
Góly: 2. Goldson (vl.), 77. Silva, 90.+1 Nunez - 24. Goncalves (vl.), 25. Kamara, 51. Morelos, ČK: 19. Otamendi (Benfica)