Bývalý reprezentant Ďurica zakladá futbalovú školu: Čo môže byť zmysluplnejšie, ako...

Ján ĎuricaJán Ďurica Zdroj: športky

BRATISLAVA - Bývalý futbalový reprezentant Ján Ďurica zakladá vlastnú futbalovú školu s názvom Mladé levy. Okrem klasických tréningov pre deti od 6 – 11 rokov ponúkne aj workshopy a couching s úspešnými slovenskými športovcami. Mladé levíčatá budú aj pod dohľadom skautov z agentúry Stars & Friends. Odštartovať má v januári.

Futbalová škola Mladé levy čerpá z dlhoročných profesionálnych skúseností bývalého slovenského reprezentanta Jána Ďuricu, ktorý je jej zakladateľom. Priniesť má jedinečnú tréningovú filozofiu postavenú na poskytovaní komplexných služieb súvisiacich  s rozvojom mladých futbalových nadšencov od 6 – 11 rokov. Mladé levíčatá sa naučia všetko, čo im pomôže v nasledovaní svojho futbalového sna – od stravovacích návykov cez motivačné stretnutia a couching s úspešnými slovenskými športovcami až po tipy a triky, ako pracovať s vypätými emóciami alebo na čo sa zameriavajú talentoví skauti.

Samotné tréningy budú prebiehať pod osobným vedením Jána Ďuricu. „Trénerská robota je komplex pozostávajúci z mnohých maličkostí. Mal som možnosť vyskúšať si ju aj na klubovej úrovni, no nestačilo mi to a cítil som, že chcem zo seba odovzdať viac a intenzívnejšie. A čo môže byť zmysluplnejšie, ako venovať sa mladým talentom, ktoré to myslia s futbalom vážne? A Mladé levy preto, lebo lev je pre mňa symbolom odvahy prekonávať samého seba, vytrvalosti a nezdolnosti, čo sú vlastnosti, ktoré by mal mať každý futbalista,“ vyznal sa Ján Ďurica, zakladateľ školy.

Ján Ďurica zakladá futbalovú Galéria fotiek (2) Zdroj: Stars & Friends

Tréningy budú okrem tímového princípu zohľadňovať aj individuálny vývoj a postup detí, aby každý z nádejných talentov objavil a rozvíjal svoje najsilnejšie stránky. „Kopec chlapcov sníva o tom, že raz vybehnú na futbalový trávnik a zažijú tú eufóriu víťazstiev nad súpermi aj nad sebou samými. Chcem, aby si deti, ktoré budú navštevovať našu školu, odnášali z tréningov pozitívny zážitok, ktorý ich bude motivovať ďalej na sebe makať, preto je pre mňa najdôležitejší individuálny prístup ku každému jednému,” vysvetlil Ďurica.

Mladé levy budú zároveň pod dohľadom futbalových skautov z agentúry Stars & Friends, ktorí neprehliadnu žiadny talent. „V agentúre Stars & Friends sme stáli pri Jankovi počas celej jeho aktívnej hráčskej kariéry a teším sa, že teraz v tom budeme pokračovať aj s jeho Mladými levmi. Profesionálnemu oku našich skúsených skautov neunikne žiadny talent a aj preto je futbalová škola Jana Ďuricu skvelou príležitosťou pre všetkých chlapcov, ktorí to myslia s futbalom naozaj vážne,“ povedal Karol Csontó, CEO Stars & Friends a medzinárodný futbalový agent.

Viac o téme: Ján Ďurica
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: športky
  • Zdroj: športky

Súvisiace články