Kritická situácia, Barcelone hrozí najhorší scenár: Kľúčový partner nestrčil hlavu do piesku

Lionel Messi
Lionel Messi

BARCELONA - Futbalová Barcelona, ​​ktorá sa dostala vinou strát spôsobených pandémiou koronavírusu do vážnych finančných problémov, predĺžila vďaka využitej opcii o jeden rok zmluvu so svojím hlavným sponzorom Rakuten. Japonská internetová spoločnosť prispieva klubu sumou približne 55 miliónov eur ročne.

Barcelona má s Rakutenom zmluvu od roku 2017, ktorá mala vypršať budúci rok. Obe strany sa dohodli na jej predĺžení do roku 2022 ešte za bývalého vedenia Josepa Mária Bartomeua, ktorý odstúpil začiatkom minulého týždňa. Podľa španielskych médií bude však vzhľadom ku globálnej ekonomickej situácii spôsobenej pandémiou príspevok Rakutenu do barcelonskej pokladnice nižší.

Denník AS minulý týždeň napísal, že ekonomická situácia Barcelony je kvôli koronavírusu a vysokým platom hráčov kritická. Katalánskemu veľkoklubu dokonca hrozí v januári bankrot, ak sa futbalisti na čele s hviezdou Lionelom Messim nevzdajú 30 percent zo mzdy, čo by znamenalo úspory vo výške 190 miliónov eur. 

Barcelona sa dostala do finančnej krízy vinou pandémie koronavírusu, počas ktorej dramaticky poklesli jej príjmy kvôli chýbajúcim financiám od fanúšikov. Jednému z najslávnejších klubov sveta sa nedarí ani na ihrisku. Minulú sezónu zakončil bez zisku trofeje a debaklom 2:8 vo štvrťfinále Ligy majstrov s Bayernom Mníchov a o mnoho lepšie to nie je ani v novom ročníku. Zverenci trénera Ronalda Koemana v španielskej lige už štyri zápasy nevyhrali a v tabuľke sú so ziskom ôsmich bodov zo šiestich zápasov až na 12. priečke. 


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA