Českí fanúšikovia sa konečne dočkali: Futbal sa znova rozbehol! Brno sa odlepilo z dna tabuľky

Futbalisti Zbrojovky BrnoFutbalisti Zbrojovky Brno Zdroj: Profimedia

JABLONEC - V úvodnom zápase 7. kola českej najvyššej futbalovej súťaže zvíťazila Zbrojovka Brno na ihrisku FK Jablonec 1:0. Hostia zaznamenali vôbec prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku, tri body im pomohli zároveň odlepiť sa z dna tabuľky Fortuna Ligy.

Duel priniesol aj konfrontáciu slovenských hráčov, v tíme Jablonca odohral celý zápas útočník Ivan Schranz, jeho kolega z klubu i širšieho reprezentačného kádra Jakub Považanec hral do 74. minúty. Za Brno si plnú zápasovú minutáž pripísal krajný obranca Juraj Kotula, záložníka Petra Štepanovského striedali v 71. minúte, v rovnakom čase prišiel na ihrisko ďalší slovenský záložník v drese moravského klubu Adrián Čermák.